Johnnie Walker

 

Johnnie Walker se řadí na špici mezi globálně nejoblíbenějšími skotskými whisky. Tato značka najde své zákazníky ve více než dvou stech zemích a každý rok se po celém světě prodá přes sto padesát milionů lahví. Původ značky sahá do 20. let 19. století, kdy John Walker začínal jako skromný obchodník a specialist na míchání whisky. Do povědomí se jméno značky zapsalo díky jeho synu Alexandrovi, který v roce 1867 představil míchanou whisky Walker's Old Highland Whisky, známou dnes jako Black Label. Alexandrovi synové, George a Alexandr II., rozšířili sortiment a zavedli charakteristické barevné kódování (s výjimkou JW Swing z roku 1932, která je známá díky své specificky tvarované láhvi, přizpůsobené k houpání). V roce 1893 firma J. Walker & Sons zakoupila palírnu Cardhu, jež je dodnes považována za domovskou palírnu Johnnieho Walkera a jejíž produkty tvoří základ pro JW Black Label. Roku 1909 se v reklamě poprvé objevila ikonická postava kráčejícího muže, která se na etiketách značky objevuje od roku 1937 a jejíž vizuál se od té doby několikrát změnil. V roce 1925 se společnost připojila k DCL a dnes je součástí United Distillers pod křídly Diageo. Míchané whisky z dílny JW v sobě kombinují okolo 35 sladových a 5 obilných whisky, s Cardhu jako hlavní sladovou složkou pro většinu svých výrobků. Gold Label se opírá o whisky Clynelish, zatímco Blue Label vychází z Royal Lochnagar.

Příběh Johnnie Walker je skvělým příkladem, jak se značka dokáže vyvíjet a přizpůsobit se měnícímu se trhu. Zajímavé je, jak byly barvy etiket integrovány do názvů produktů, což jistě pomohlo zákazníkům snadněji si zapamatovat a rozlišit jednotlivé produkty. Ikonický kráčející muž, který se objevil v roce 1909, je dnes nedílnou součástí brandu Johnnie Walker, a jeho vznik na základě kresby Toma Browna dodává příběhu značky osobitý charakter.

Změna směru chůze ikony na etiketě tak, aby "kráčela kupředu", symbolicky odráží progresivní duch značky. Rebranding a inovace produktů v průběhu let, jako změna názvů whisky a jejich věkové kategorizace, jsou příkladem úspěšné marketingové strategie, která pomohla upevnit pozici Johnnie Walker na trhu.

Vlastnictví značky společností Diageo, jedním z největších výrobců alkoholu na světě, a status Johnnie Walker jako nejprodávanější skotské whisky globálně, poukazuje na úspěch této dlouhodobé strategie. Tento úspěch nejenže odráží kvalitu a tradici produktů, ale také schopnost značky inovovat a přizpůsobit se vývoji trhu a spotřebitelským preferencím.

Cena

129139
1129139
2 položek celkem
Vzorek20
Novinka Miniatura 20 ml
129 Kč
  • Whisky
  • Skotsko
  • Výročí
  • 200th
7226
Vzorek20
Novinka Miniatura 20 ml
139 Kč
  • Whiskey
  • Skotsko
  • 21 YO
  • XR
7110

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem