Barbancourt 3 Star 4 Y.O. 43,0% 0,7 l

Kód: WH-4664
Láhev
Značka: Barbancourt
999 Kč 1 427,14 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Barbancourt

Země: Haiti

Objem: 0,7l

% alkoholu: 43,0%

Popis: Haitský rumový producent Barbancourt se začal psát historií již v roce 1862, kdy Dupré Barbancourt, francouzský přistěhovalec, prvně destiloval rum pomocí zařízení zvaného Charentais, obdobných těm, jež se využívají při výrobě koňaku.

Ve výrobní hale, umístěné nedaleko polí cukrové třtiny, byla výroba v roce 1949 přesunuta pod vedením Jean Gardère. Od začátku 50. let 20. století se destilace koná v Domaine de l'Etoile.

V roce 2010 vážně zasáhlo lihovar Barbancourt zemětřesení na Haiti. Ale již po čtyřech měsících se výroba obnovila, což svědčí o odolnosti této značky.

Po smrti Thierryho Gardère, jenž vedl společnost po dobu 27 let, vypukl právní spor mezi členy rodiny. Následná mezinárodní arbitráž však vrátila plnou kontrolu nad společností Barbancourt Delphine Gardère, jež odkoupila zbylé rodinné podíly. Jako pátá generace rodiny Gardère a druhá žena v čele Barbancourtu, vnáší do značky modernější a internacionalizovaný přístup.

Palírna Barbancourt se rozprostírá pouhé čtyři kilometry od zálivu Port-au-Prince, v srdci cukrových polí. Využívá se zde nejmodernějších technologií ke snížení emisí a spotřeby energie. Studniční voda a sbíraná dešťová voda jsou základem pro výrobu rumu v Barbancourtu. Zhruba deset procent cukrové třtiny se sklízí na pozemcích vlastněných společností, které sousedí s palírnou. Zbytek je získáván od tisíců místních zemědělců, většinou do padesáti kilometrů od palírny.

Rum 3 Star s věkem 4 let je součástí původní kolekce vytvořené Dupré Barbancourtem. Tato kolekce byla inspirována koňakovým systémem hodnocení, kde označení *** (tři hvězdičky) odpovídá termínu VS - Very Special, což znamená, že je skladován v sudu nejméně dva roky. Je vyráběn z čisté šťávy z cukrové třtiny a zraje 4 roky v dubových sudech. Alkoholový obsah je 43 %.

Tento rum je ideální buď jako aromatický základ koktejlů, nebo konzumován samostatně s ledem.

Aroma: nečekaně zralé, vrchní tóny odhalují limetku, doplněné následnými trpkými citrusy. Chuť: na počátku kořenitá s lehkými dřevitými tóny, dobře vyvážená. Závěr: tóny čerstvé šťávy z cukrové třtiny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Láhve
Výrobce: Barbancourt

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V roce 2010 zasáhlo zemětřesení v Haiti lihovar Barbancourt těžce. Nicméně po čtyřech měsících byla činnost obnovena, což dokládá jeho schopnost přežít v náročných situacích. Po smrti Thierryho Gardère, který vedl společnost po dobu 27 let, vypukl právní spor mezi členy rodiny. Mezinárodní arbitráž následně přiřkla plnou kontrolu nad firmou Barbancourt Delphine Gardère, která odkoupila zbývající rodinné podíly. Delphine, pátá generace Gardère na čele Barbancourt a druhá žena ve vedení, dokázala přivést značce Barbancourt moderní a mezinárodní rozměr.

Dnes společnost Barbancourt zaměstnává přes pět set lidí a spolupracuje s téměř třemi tisíci farmáři, kteří dodávají cukrovou třtinu do lihovaru. Barbancourt je také patronem neziskové nadace Barbancourt Foundation, která podporuje komunitu prostřednictvím projektů v oblastech vzdělávání, zdravotnictví, ochrany životního prostředí, kultury a umění.

Lihovar Barbancourt se nachází jen čtyři kilometry od Port-au-Prince Bay, obklopen cukrovou třtinou. Používá nejnovější technologie ke snížení emisí a energetické spotřeby. Základ rumové výroby v Barbancourt je studená a dešťová voda. Přibližně deset procent cukrové třtiny pochází z pozemků společnosti, které jsou v sousedství lihovaru. Zbytek pochází od tisíců zemědělců, většinou do padesáti kilometrů od lihovaru.