Barbancourt Haitian Proof White 55,0% 0,7 l

Kód: WH-4663
Láhev
Značka: Barbancourt
970 Kč 1 385,71 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Barbancourt

Země: Haiti

Objem: 0,7l

% alkoholu: 55,0%

Popis: Historie haitské společnosti Barbancourt se datuje od roku 1862, kdy Dupré Barbancourt, francouzský přistěhovalec, poprvé destiloval rum pomocí zařízení známého jako Charentais, podobnému těm, které se používají pro výrobu koňaku.

V roce 1949 Jean Gardère přesunul výrobu do nového závodu umístěného blízko polí s cukrovou třtinou. Destilace začala na počátku 50. let 20. století v Domaine de l'Etoile.

Zemětřesení, které zasáhlo Haiti v roce 2010, mělo na lihovar Barbancourt vážný dopad. Po čtyřech měsících se však výroba obnovila, což svědčí o její odolnosti v náročných podmínkách.

Po smrti Thierryho Gardère, který řídil společnost 27 let, vypukl mezi členy rodiny právní spor. Po mezinárodní arbitráži získala plnou kontrolu nad společností Barbancourt Delphine Gardère, která odkoupila zbývající rodinné podíly. Delphine, jako pátá generace rodiny Gardère a druhá žena v čele, přinesla do značky Barbancourt modernější a mezinárodnější rozměr.

Palírna Barbancourt se nachází jen čtyři kilometry od zálivu Port-au-Prince, v srdci polí s cukrovou třtinou. Za využití nejmodernějších technologií zde usilují o snížení emisí do životního prostředí a spotřeby energie. Voda z místní studny a shromážděná dešťová voda jsou základem pro výrobu rumu v Barbancourtu. Asi deset procent cukrové třtiny se sklízí na pozemcích, které jsou v bezprostřední blízkosti palírny. Zbytek je získáván od tisíců místních farmářů, většinou do vzdálenosti padesáti kilometrů od palírny.

Rum Haitian Proof je destilován v měděných kolonách podle tradičních metod. Tento typický haitský rum nabízí zelené tóny čerstvé šťávy z cukrové třtiny a eukalyptu, čímž se stává výjimečným bílým rumem, který lze konzumovat samostatně nebo jako součást koktejlů. Je lahvován s obsahem alkoholu 55 %.

Aroma: květinové tóny doplněné tóny trpkých citrusových plodů. Chuť: kořeněný vstup s tóny čerstvé šťávy z cukrové třtiny a eukalyptu. Závěr: suchý s jemnými pepřovými tóny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V roce 2010 zasáhlo zemětřesení v Haiti lihovar Barbancourt těžce. Nicméně po čtyřech měsících byla činnost obnovena, což dokládá jeho schopnost přežít v náročných situacích. Po smrti Thierryho Gardère, který vedl společnost po dobu 27 let, vypukl právní spor mezi členy rodiny. Mezinárodní arbitráž následně přiřkla plnou kontrolu nad firmou Barbancourt Delphine Gardère, která odkoupila zbývající rodinné podíly. Delphine, pátá generace Gardère na čele Barbancourt a druhá žena ve vedení, dokázala přivést značce Barbancourt moderní a mezinárodní rozměr.

Dnes společnost Barbancourt zaměstnává přes pět set lidí a spolupracuje s téměř třemi tisíci farmáři, kteří dodávají cukrovou třtinu do lihovaru. Barbancourt je také patronem neziskové nadace Barbancourt Foundation, která podporuje komunitu prostřednictvím projektů v oblastech vzdělávání, zdravotnictví, ochrany životního prostředí, kultury a umění.

Lihovar Barbancourt se nachází jen čtyři kilometry od Port-au-Prince Bay, obklopen cukrovou třtinou. Používá nejnovější technologie ke snížení emisí a energetické spotřeby. Základ rumové výroby v Barbancourt je studená a dešťová voda. Přibližně deset procent cukrové třtiny pochází z pozemků společnosti, které jsou v sousedství lihovaru. Zbytek pochází od tisíců zemědělců, většinou do padesáti kilometrů od lihovaru.