Paranubes Caña Morada 0,7l 54,4%

Kód: 2485
Neohodnoceno
Značka: Paranubes
1 299 Kč 1 855,71 Kč / 1 l
Skladem (2 ks)
  • Rum
  • Mexico
  • 54,4%
  • Cukry 0g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrobce / značka: Paranubes

Druh: Single Modernist Rum

Region: Mexiko

Obsah alkoholu: 54,4%

Cukernatost: 0g

Detail: Paranubes Caña Morada je rum z čisté třtinové šťávy, který vyrábí José Luís Carrera, třetí generace rodinné tradice, v odlehlé oblasti Sierra Mazateca v severní Oaxace. Cukrová třtina pro Paranubes roste v hornatém regionu Oaxaca, domově původních obyvatel Mexika. Oblast je známá produkcí kávy a ovoce, jako je mango nebo papája.

Popis: Paranubes Caña Morada je odrůdovým rumem, tedy destilátem vyrobeným z jediné odrůdy cukrové třtiny. Rum vzniká v horské vesnici Río Tuero v pohoří Sierra Mazateca v severní Oaxace. Výrobce José Luís Carrera pro výrobu klasického rumu Paranubes používá čtyři různé druhy cukrové třtiny: Criolla, Duro, Morada a Dulce. Tentokrát se však rozhodl vytvořit jednodruhový destilát, a to z odrůdy Morada. Paranubes Caña Morada je tak 100% rum z jednoho druhu třtiny.

Na našem trhu bude k dispozici zhruba 240 láhví od této šarže.

Hornatý region Oaxaca, domov původních obyvatel Mexika. Výška 1-2 tisíce m n. m. Tradiční pěstitelství cukrové třtiny, kávy a ovoce. A rum, jenž vzniká přirozenou fermentací z organicky pěstované cukrové třtiny. Paranubes, lokálně známý jako aguardiente de caña, je rum pocházející z nedotčené přírody.

Degustační poznámky:

Tato odrůda, která se obvykle používá do blendů, dodává rumu lehčí tělo a sušší profil. Rum zaujme skořicovými tóny, které vzbudí dojem, že máte v ústech skořicový bonbon.

Doplňkové parametry

Kategorie: Láhve
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
DRUH: Single Modernist Rum
STYL: Francouzský
TYP: Tmavý rum
ZEMĚ: Mexiko
Výrobce: Paranubes
Mala: https://www.dramroom.cz/rum/paranubes-ca--a-morada/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: