A.H. Riise SIGNATURE Master Blender Collection 0,02l 43,9%

Kód: 6559
Novinka Miniatura 20 ml
Značka: A.H. Riise
239 Kč 11 950 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce / značka: A.H. Riise

ZeměSvatý Tomáš

Obsah alkoholu: 43,9% 

Limitovaná edice: méně než 2000 lahví každé edice

Popis: Lihovar A.H. Riise se nachází na ostrově Svatý Tomáš, americkém Panenském ostrově v Karibiku. Než se tento ostrov stal americkým územím, byl dánskou kolonií. Lékárníkovi Albertu Heinrichovi bylo kolem roku 1840 povoleno nejen otevřít lékárnu, ale také vyrábět alkohol. Kolekce A.H. Riise SIGNATURE Master Blender je jedinečná. Pod každou lahví je uvedeno jméno Master Blender. Od každé edice existuje méně než 2 000 lahví.
K výrobě se používají ty nejlepší rumy z nejrůznějších sudů různého původu s různým stupněm zralosti. Sudy nejsou zcela vyprázdněny - poslední zbytky zůstávají v sudu a dodávají směsi zvláštní chuť.

Degustační poznámky:

Barva: Světlá jantarová.
Vůně: Ovocná, tóny tropického ovoce, kokosu, karamelu, máty.
Chuť: Komplexní, bohatá, tóny citrusů, meruněk, kokosu, eukalyptu.
Závěr: Dlouhotrvající, tropické ovoce, karamel, máta.

Hnědý cukr, Rozinky, Melasa, DřevoHnědý cukr, Rozinky, Melasa, DřevoHnědý cukr, Rozinky, Melasa, Dřevo

Doplňkové parametry

Kategorie: RUM
DRUH: Sladký rum
ZEMĚ: Svatý Tomáš
DOBA ZRÁNÍ: 21 YO

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

a.h. riise logo

Historie rumů A.H. Riise začíná psát již v roce 1838, kdy se mladý lékárník Albert Heinrich Riise odvážně vydal na dobytou dánskou pevninu, přistál na nově osídleném ostrově St. Thomas. Tam se jako průkopník ve svém oboru rozhodl otevřít svou vlastní lékárnu a zahájit prodej vlastních léčiv.

Albert byl vášnivým zastáncem kvality a stávajících způsobů, a tak začal experimentovat s destilací rumu a hořkých nápojů, které tehdy sloužily jako léčiva pro trávicí potíže. Jeho výrobky se brzy začaly těšit velkému zájmu a prestiži, a tak začal rozšiřovat své obchodní aktivity do mnoha zemí. Navíc se angažoval ve společenském životě ostrova a zastával významné funkce. Byl předsedou koloniálního sboru, sboru občanů a ředitelem banky St. Thomas.

Po dlouhém a plodném životě Albert zemřel ve věku 72 let a jeho dědictví přešlo na jeho syna Valdemara Riise. Ten však bohužel potkal neblahé zdravotní komplikace a rozhodl se v roce 1913 prodat celou společnost a práva na výrobu oblíbeného Riise Bay Rum lékárníkovi OV Poulsenovi.