A.H. Riise XO Port Cask 0,04l 45%

Kód: 1670
Miniatura
Značka: A.H. Riise
179 Kč 4 475 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Rum
  • Svatý Tomáš
  • Až 20 let
  • Portské víno

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: A.H.Riise

Země lahvování: Svatý Tomáš

Styl zrání: Tropické

Doba zrání: Udáváno 20 let

Zrání: Americký dub a sudy po portském

Obsah alkoholu: 45%

Popis: Lihovar A.H. Riise se nachází na ostrově Svatý Tomáš, americkém Panenském ostrově v Karibiku. Než se tento ostrov stal americkým územím, byl dánskou kolonií. Kolem roku 1840 zde lékárník Albert Heinrich směl nejen otevřít lékárnu, ale také vyrábět alkohol.

A.H. Riise X.O. Reserve Port Cask Rum Limited Edition patří k nejlepším rumům Západní Indie. Používají se pouze rumy, které byly skladovány a zrály v dřevěných sudech po dobu nejméně 20 let. Každý sud vybírá osobně hlavní destilatér domu. Každá láhev je očíslována číslem sudu a datem stáčení.

 

Degustační poznámky:

Barva: Světle zlatá.
Vůně: Vanilka, tóny ananasu, banánů, sušeného červeného ovoce, portského.
Chuť: Žluté a červené ovoce, tabák, cedrové dřevo.
Závěr: Dlouhotrvající, harmonická, lehce suchá čokoláda.

Doplňkové parametry

Kategorie: RUM
DRUH: Sladký rum
ZEMĚ: Svatý Tomáš
DOBA ZRÁNÍ: 20 YO

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

a.h. riise logo

Historie rumů A.H. Riise začíná psát již v roce 1838, kdy se mladý lékárník Albert Heinrich Riise odvážně vydal na dobytou dánskou pevninu, přistál na nově osídleném ostrově St. Thomas. Tam se jako průkopník ve svém oboru rozhodl otevřít svou vlastní lékárnu a zahájit prodej vlastních léčiv.

Albert byl vášnivým zastáncem kvality a stávajících způsobů, a tak začal experimentovat s destilací rumu a hořkých nápojů, které tehdy sloužily jako léčiva pro trávicí potíže. Jeho výrobky se brzy začaly těšit velkému zájmu a prestiži, a tak začal rozšiřovat své obchodní aktivity do mnoha zemí. Navíc se angažoval ve společenském životě ostrova a zastával významné funkce. Byl předsedou koloniálního sboru, sboru občanů a ředitelem banky St. Thomas.

Po dlouhém a plodném životě Albert zemřel ve věku 72 let a jeho dědictví přešlo na jeho syna Valdemara Riise. Ten však bohužel potkal neblahé zdravotní komplikace a rozhodl se v roce 1913 prodat celou společnost a práva na výrobu oblíbeného Riise Bay Rum lékárníkovi OV Poulsenovi.