GLENFIDDICH Perpetual Collection VAT 02 Rich & Dark 0,02l 43%

Kód: 6514
Miniatura
Značka: Glenfiddich
139 Kč 6 950 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Whisky 0,02l
  • Speyside
  • Experimentální
  • Solera VAT 02

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Glenfiddich

Druh: Single malt whisky

Region: Speyside / Skotsko

Zrání: Dubové sudy a po španělském sherry

Obsah alkoholu: 43%

Stáří: NAS (Bez udání věku)

Barva: Jantarová

Popis: Perpetual Collection společnosti Glenfiddich je řada whisky, která je v neustálém pohybu v sudech, které nebyly nikdy vyprázdněny.
Každé další lahvování ze sudu je jako nová generace whisky, která navazuje na minulost, získává stále více charakteru, rozměrů a komplexnosti a s každým douškem nabízí jedinečný zážitek.
Tato inovativní technika, proces Solera-Vat, je průkopnickým počinem společnosti Glenfiddich ve světě whisky a ztělesňuje filozofii společnosti Glenfiddich posouvat hranice této kategorie.
Proces solera-veat dodává whisky nepřetržité chuťové nuance tím, že před opětovným stáčením do sudů se vždy stáčí pouze polovina whisky. Tímto způsobem sudy stále obsahují původní tekutinu.
Kolekce Perpetual ztělesňuje whisky, která nikdy nestojí na místě; produktovou řadu z minulosti do budoucnosti.

Tato bohatá jednosladová whisky, dvakrát zrající v dubových sudech a v sudech po španělském sherry s dynamickým mícháním v Solera VAT 02, se vyvíjí neustálým pohybem a přináší lahodně jemnou chuť, která fascinuje.

VAT 02 - bohatá a temná.

Degustační poznámky:

Barva: tmavě jantarová.
Vůně: Silná, živá, koření, dub, bílý chléb.
Chuť: Svěží, měkká, hedvábná, tóny staré kůže, pergamenu, dubu.
Závěr: Dlouhotrvající, komplexní.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Speyside
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Palírna Glenfiddich, založená Williamem Grantem v roce 1886, je výsledkem jeho dlouholetého snu. S pomocí svých sedmi synů a dvou dcer postavil palírnu vlastníma rukama, přičemž část vybavení převzal z palírny Cardhu. Glenfiddich zůstává v držení rodiny Grantů až do současnosti.

Klíčové informace o Glenfiddich

  • Založení: 1886
  • Oblast: Speyside
  • Majitel: William Grant & Sons
  • Kapacita: 21+ milionu litrů
  • Správná výslovnost: glen-fidd-ick

V 60. letech 20. století se rodina Grantů odhodlala k průkopnickému kroku, když se jako první na světě zaměřila na propagaci a export skotské whisky single malt. Tato strategie přivedla Glenfiddich na vrchol jako nejprodávanější skotskou whisky single malt na světě, což je pozice, kterou si udržuje dodnes, s rostoucími prodeji. V roce 2011 se Glenfiddich stala první skotskou whisky single malt, která v jednom roce prodala více než 12 milionů lahví, a do roku 2019 se tento počet zvýšil na 18 milionů lahví. Dnes je to číslo stále roste.

V prosinci 2020 byl dokončen projekt nové destilérky, což značně zvýšilo produkční kapacitu. Práce na rozšíření byly opožděny kvůli pandemii COVID-19 a snaze vlastníků zachovat unikátní charakter whisky Glenfiddich. Aktuálně má destilérka k dispozici 43 destilačních kotlů, z nichž 16 je určeno pro první a 27 pro druhou destilaci. Plány na následující rok předpokládají využití plné kapacity destilérky.

V rámci základní nabídky Glenfiddich najdete věkové kategorie 12, 15, 18, 21, 30, 40 a 50 let. Kromě široké škály speciálních edic destilérka také představila sérii Experimental Series, zahrnující IPA Experiment (s dozráváním v sudech po IPA pivu), Project XX (20 sudů vybraných ambasadory značky), 21letý Winter Storm (sudy po kanadském ledovém víně) a Fire & Cane (kouřová whisky v sudech po rumu).