GLENFIDDICH Vintage Cask 0,04l 40%

Kód: 1349
Miniatura
Značka: Glenfiddich
249 Kč 6 225 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Whisky
  • Speyside
  • 40%
  • Ex-bourbon

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Glenfiddich

Druh: Single malt whisky

Region: Speyside / Skotsko

Edice: Collection Travellers' Exclusive

Stáří: NAS (Bez udání věku)

Zrání: V evropských a amerických sudech po bourbonu

Obsah alkoholu: 40%

Popis: Dvacet let měl William Grant sen vytvořit "nejlepší whisky v údolí", který se mu s pomocí jeho rodiny splnil v létě 1886.

Glenfiddich pochází z gaelštiny a znamená "údolí jelenů".

Patnáct let po výrobě první kádě solera v roce 1998 postavil Glenfiddich další tři dubové sudy, především pro tuto Cask Collection.

Glenfiddich Vintage Cask zraje v evropských a amerických sudech po bourbonu. Tato whisky Glenfiddich se dokončuje v jedné ze tří solera vats (kádí).

 

Degustační poznámky:

Barva: Světle jantarová.
Vůně: mírně sladká, rašelina, slad, kouř.
Chuť: Rašelinová, kouřová, sladová, sladká vanilka, citrusy.
Závěr: Dlouhotrvající, sladký dub, suchý kouř.

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Speyside
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
Affillink:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Palírna Glenfiddich, založená Williamem Grantem v roce 1886, je výsledkem jeho dlouholetého snu. S pomocí svých sedmi synů a dvou dcer postavil palírnu vlastníma rukama, přičemž část vybavení převzal z palírny Cardhu. Glenfiddich zůstává v držení rodiny Grantů až do současnosti.

Klíčové informace o Glenfiddich

  • Založení: 1886
  • Oblast: Speyside
  • Majitel: William Grant & Sons
  • Kapacita: 21+ milionu litrů
  • Správná výslovnost: glen-fidd-ick

V 60. letech 20. století se rodina Grantů odhodlala k průkopnickému kroku, když se jako první na světě zaměřila na propagaci a export skotské whisky single malt. Tato strategie přivedla Glenfiddich na vrchol jako nejprodávanější skotskou whisky single malt na světě, což je pozice, kterou si udržuje dodnes, s rostoucími prodeji. V roce 2011 se Glenfiddich stala první skotskou whisky single malt, která v jednom roce prodala více než 12 milionů lahví, a do roku 2019 se tento počet zvýšil na 18 milionů lahví. Dnes je to číslo stále roste.

V prosinci 2020 byl dokončen projekt nové destilérky, což značně zvýšilo produkční kapacitu. Práce na rozšíření byly opožděny kvůli pandemii COVID-19 a snaze vlastníků zachovat unikátní charakter whisky Glenfiddich. Aktuálně má destilérka k dispozici 43 destilačních kotlů, z nichž 16 je určeno pro první a 27 pro druhou destilaci. Plány na následující rok předpokládají využití plné kapacity destilérky.

V rámci základní nabídky Glenfiddich najdete věkové kategorie 12, 15, 18, 21, 30, 40 a 50 let. Kromě široké škály speciálních edic destilérka také představila sérii Experimental Series, zahrnující IPA Experiment (s dozráváním v sudech po IPA pivu), Project XX (20 sudů vybraných ambasadory značky), 21letý Winter Storm (sudy po kanadském ledovém víně) a Fire & Cane (kouřová whisky v sudech po rumu).