GLENFIDDICH Project XX 0,04l 47%

Kód: 1272
Miniatura
Značka: Glenfiddich
169 Kč 4 225 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Whisky
  • Speyside
  • Experimentální
  • 20 druhů sudů

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Glenfiddich

Druh: Single malt whisky

Region: Speyside / Skotsko

Zrání: V sudech z amerického dubu, v sudech po bourbonu, ale také v soudcích po portském víně

Stáří: NAS (Bez udání věku)

Obsah alkoholu: 47%

Popis: Glenfiddich Project XX patří do řady Experimental Series.

Bezprecedentní experiment tohoto druhu!

V naprostém utajení pozval Brian Kinsman 20 odborníků na whisky z celého světa, aby z tisíců sudů vybrali svůj oblíbený.
Těchto 20 různých kvalit, zrajících v nejrůznějších sudech, od bývalých portských až po panenské bourbonské sudy, dohromady vytvořilo překvapivou, inovativní a zcela novou whisky, která předčila i naše vlastní očekávání.

 

Degustační poznámky:

Barva: tmavě zlatá.
Vůně: letní ovocná.
Chuť: Mírně sladká, skořice, mandle, tóny portského vína, náznak lékořice.
Závěr: Dlouhá chuť.

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Speyside
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
Affillink:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
3x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Palírna Glenfiddich, založená Williamem Grantem v roce 1886, je výsledkem jeho dlouholetého snu. S pomocí svých sedmi synů a dvou dcer postavil palírnu vlastníma rukama, přičemž část vybavení převzal z palírny Cardhu. Glenfiddich zůstává v držení rodiny Grantů až do současnosti.

Klíčové informace o Glenfiddich

  • Založení: 1886
  • Oblast: Speyside
  • Majitel: William Grant & Sons
  • Kapacita: 21+ milionu litrů
  • Správná výslovnost: glen-fidd-ick

V 60. letech 20. století se rodina Grantů odhodlala k průkopnickému kroku, když se jako první na světě zaměřila na propagaci a export skotské whisky single malt. Tato strategie přivedla Glenfiddich na vrchol jako nejprodávanější skotskou whisky single malt na světě, což je pozice, kterou si udržuje dodnes, s rostoucími prodeji. V roce 2011 se Glenfiddich stala první skotskou whisky single malt, která v jednom roce prodala více než 12 milionů lahví, a do roku 2019 se tento počet zvýšil na 18 milionů lahví. Dnes je to číslo stále roste.

V prosinci 2020 byl dokončen projekt nové destilérky, což značně zvýšilo produkční kapacitu. Práce na rozšíření byly opožděny kvůli pandemii COVID-19 a snaze vlastníků zachovat unikátní charakter whisky Glenfiddich. Aktuálně má destilérka k dispozici 43 destilačních kotlů, z nichž 16 je určeno pro první a 27 pro druhou destilaci. Plány na následující rok předpokládají využití plné kapacity destilérky.

V rámci základní nabídky Glenfiddich najdete věkové kategorie 12, 15, 18, 21, 30, 40 a 50 let. Kromě široké škály speciálních edic destilérka také představila sérii Experimental Series, zahrnující IPA Experiment (s dozráváním v sudech po IPA pivu), Project XX (20 sudů vybraných ambasadory značky), 21letý Winter Storm (sudy po kanadském ledovém víně) a Fire & Cane (kouřová whisky v sudech po rumu).