Nikka Taketsuru Pure Malt 2020 0,04l 43%

Kód: 650
1 hodnocení
Značka: Nikka
189 Kč 4 725 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Whisky
  • Japonsko
  • 43%
  • 2020

Detailní informace

Detailní popis produktu

Značka: Nikka

Země původu: Japonsko

Procenta alkoholu: 43 %

Popis: Jediná blended malt whisky v portfoliu Nikka – tzn. jedná se o blend výhradně sladových whisky ze dvou palíren společnosti Nikka: Joiči a Mijagikjó. Jméno nese po zakladateli společnosti Nikka a otci japonské whisky (Masataka Takecuru).

Při vzniku nové verze whisky Taketsuru Pure Malt byl v porovnání s předešlou verzí použit vyšší podíl sladových whisky z palírny Joiči; v blendu nicméně stále převažují sladové whisky z palírny Mijagikjó.

Dokonalá rovnováha jemnosti a komplexnosti; v senzorickém profilu se výrazně projevuje vliv sudů po sherry a repasovaných sudů použitých při staření.

 

Degustační poznámky:

Vůně: Ovocná. Výrazné aroma citrusů, jako je pomeranč, a tóny šťavnatých hrušek. Komplexní vůně se postupně rozvíjí a odkrývá jemné bylinné tóny s náznakem rašeliny a nepatrné hořkosti, zatímco původní vůně pomeranče přechází v grep.
Chuť: Zaoblená a delikátní. Obilná chuť s tóny koření a kandovaného ovoce.
Zakončení: Přidává se jemná hořkost s náznaky rašeliny, připomínající tmavou čokoládu.

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
DRUH: Japonská
NAKOUŘENÁ: Ano
REGION: Ostatní
ROK: 2020
TYP: Pure malt
Výrobce: Nikka
Affillink: https://www.dramroom.cz/whisky/nikka-taketsuru-pure-malt-2020-0-7l/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značka Nikka vypráví příběh o tom, jak se popularita a receptura skotské whisky dostala až do Japonska. V roce 1918 zavítal mladý Japonec Masataka Taketsuru do skotského Glasgow. Jeho rodina odedávna vyráběla tradiční japonské saké, on se ale zamiloval do skotské whisky. Stal se prvním Japoncem, který ve Skotsku studoval výrobu whisky. Po návratu do rodného Japonska v roce 1934 zde ve městě Yoichi vybudoval první palírnu whisky. Tak se zrodila špičková japonská whisky Nikka se skotskými kořeny.