Barbancourt 8 YO 0,04l 43%

Kód: 746
Neohodnoceno
Značka: Barbancourt
99 Kč 2 475 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
  • Rhum
  • Haiti
  • 8 let
  • Agricole

Detailní informace

Detailní popis produktu

BARBANCOURT je opravdovou legendou mezi rumovými znalci a také ikonickým exportním artiklem těžce zkoušeného Haiti (západní části ostrova Hispaniola). Za své jméno vděčí Dupré Barbancourtovi (pocházejícímu z regionu Cognac ve Francii, proto i původní *** klasifikace), který destilérii v r.1862 založil – posléze se stala velmi uznávanou díky kvalitě svých rumů (mj. i ve vyhlášených pařížských nočních podnicích konce 19.stol.).
Nyní o rodinné panství pečuje již 4.generace rodiny Barbancourtů – Gardéreovi.
Po děsivém zemětřesení v r.2010 utrpěla destilérka (stejně jako celá země) veliké ztráty - a to včetně životů či majetku zaměstnanců, obnova provozu trvala několik měsíců.
Dodnes vyrábí osobité rumy z destilované čerstvé šťávy z ručně sklízené cukrové třtiny.

BARBANCOURT je vyráběn zpracováním čerstvé vylisované šťávy z ručně sklízené cukrové třtiny pocházející z vlastních 120 ha, ale také z políček cca 800 místních malých farmářů. Destilován ve sloupcových kolonách (výsledkem je destilát o síle 90-95% - k zachování delikátní jemnosti a lehkosti). Staření probíhá v nejlepších francouzských dubových sudech z limousinských lesů (ve druhé fázi v malých po cognacu) od vyhlášeného Seguina Moreaua.

BARBANCOURT 8yo ***** Réserve Spéciale je skvěle vybalancovaný rum pro osvěžující přímé popíjení – troška ledu či plátek citronu může pomoci uvolnit příjemné decentní tóny tohoto výborného „sipperu“

AROMA:
vanilkové tóny s nádechem pepře dominují ve vůni

CHUŤ NA PATŘE:
pestré s příjemnými tóny sušených švestek a pomerančové marmelády. Zakončení je bohaté a dominují v něm oblíbené stopy vanilky

Doplňkové parametry

Kategorie: RUMY
Výrobce: Barbancourt
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: