Domaine Guillemot-Michel Viré Clessè "Quintaine" 13,5% 0,75 l

Kód: WH-2310
1 150 Kč 1 642,86 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

DOMAINE GUILLEMOT-MICHEL 
Ve Francii, na jihu Burgundska, na půli cesty mezi Mâconem a Tournusem se na svazích Mâconnais rozprostírá šest hektarů vinic Chardonnay patřících rodinnému vinařství Domaine Guillemot-Michel. Všechny jejich pozemky jsou vystaveny vycházejícímu slunci a těží z klimatických vlivů Saône, které zmírňují zimní teploty a vedou k dřívější zralosti hroznů. Dekarbonizace půdy je obdařila výskytem velmi specifických původních kvasinek.

Marc Guillemot, řečený “velký vousáč”, je zkušeným enologem. On řídí práce na vinici, dohlíží na kvašení a zrání vína a zároveň udržuje i opravuje technická zařízení. Jeho žena Pierrette je také enoložkou a během sklizně jemně lisuje ve sklepě celé hrozny, které jí Marc pošle. Vylisovaný mošt je ponechán, za studené noci, aby se usadil a oddělila se čistá šťáva od kalů. Přírodní kvašení pak probíhá v cementových nádržích při kontrolované teplotě pomocí původních kvasinek. Po kvašení zůstává víno na ušlechtilých kalech až do konce jara, kdy proběhne jeho lahvování.

Pierrettin dědeček a její otec kdysi pozemky osázeli a Marc s Pierrette je v roce 1985 přebudovali a vyjmuli z družstva, aby mohli sami vyrábět vína podle svých představ. Postupně měnili kultivační metody, až nakonec dosáhli ekologického osvědčení v roce 1992, po kterém následoval další přechod na biodynamiku (zemědělská metoda založena na učení Rudolfa Steinera).Tato metoda vychází především z touhy respektovat životní prostředí a prostředí vinné révy, využívajíc přírodních postupů k podpoření její vitality. Cílem jejich práce je především udržovat půdu živou bez použití jakékoli chemie, kompostů nebo hnojiv, takže půdní mikrobiální aktivita je podporována pouze biodynamicky a řízeným meziřádkovým zatravňováním. Přítomnost rozmanité flóry na pozemcích i jejich okolí, stejně jako výsadba živých plotů a instalace úkrytů pro hmyz, pomocníky jejich vinice, usnadňují boj proti různým škůdcům. Pracovní program se provádí v souladu s kosmickou i planetární energií a respektuje biologické rytmy rostlin i půdních mikroorganismů.

Jejich dcera Sofie, která dokončila studium zemědělství a vinařství, se od roku 2013, už jako profesionálka podílí doma na práci a “Babi”, matka Pierrette, která tam pracovala než vše předala dceři, žije s nimi a je posledním zástupcem předchozí generace.

Ročníkové Cuvée Vire Clesse “Quintaine” 2015 je velmi výrazné suché bílé víno s krásnými ovocnými tóny. Rok 2015 byl časný, suchý a horký. Vegetační cyklus révy proto začal brzy na jaře, probíhal rychle a sklizeň začala 30. srpna. Kvalita hroznů byla jednou z nejlepších, kterou kdy viděli a třídění nebylo nutné.

Místo původu: Francie, jižní Burgundsko, obec Quintaine
Vinařství: Domaine Guillemot-Michel
Biodynamický certifikát: Demeter
Barva: lehce nažloutlá
Odrůda: 100% Chardonnay (blé hroznové víno, ze kterého vznikají ovocná vína elegantní a harmonické chuti)
Vinice: vinice s průměrným věkem 55let se rozprostírá se na šesti hektarech, na svazích obdělávaných podle biodynamických kritérií a ekologické certifikace, sklízí se ručně do malých přepravek, aby se zachovala celistvost hroznů a zábránilo se tak vzniku oxidace
Půda: jíl, humus a limonit, složky pocházející převážně z transformace vápencového geologického podloží
Chuť: dokonale vyvážená, osvěžující s jemnou minerálností a velmi výrazným a dlouhotrvajícím koncem
Vůně: velmi výrazná, exotická a ovocná
Párování s jídlem: nejlépe se hodí k rybám, korýšům, mořským plodům, játrovým paštikám, steakům na pepři a zvěřině
Doporučená teplota při podávání: 10-12°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: