Compass Box Flaming Heart 7th Edition 48,9% 0,7 l

Kód: WH-4425
Láhev
Značka: Compass box
3 780 Kč 5 400 Kč / 1 l
Skladem (4 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Společnost Compass Box založil v roce 2000 John Glaser s přesvědčením, že příliš mnoho výrobců vyrábí a prodává skotskou whisky stále stejným způsobem a to vede k poklesu její popularity. Hledal jinou cestu a založil tak trochu jinou společnost, která je postavena na dávno ztraceném modelu skotské míchané (blended) whisky, ovšem s velmi moderní vizí. V odvětví, které je občas až příliš svázané způsobem „jak se to vždy dělalo“, se Compass Box soustředí zejména na kreativitu a inovaci.

Základním pilířem pro kreativitu je míchání (blending). Kvalitní míchaná skotská whisky, která je vytvořena z vynikajících komponentů, může komplexitou předčit i ty nejlepší skotské single malty. Compass Box dává velký důraz na dřevo, ve kterém whisky zrají, a na pečlivý výběr jednotlivých whisky. Nepoužívá se studená filtrace, aby byla zachována všechna aromata, a nepřidávají se žádná barviva. Kvalitu whisky určuje chuť a charakter, nikoliv její stáří, a proto se stáří na etiketě neuvádí.

Flaming Heart byla poprvé uvedena na trh v roce 2006. Byla to průlomová whisky spojující komplexní Highland whisky stařenou v nových sudech z francouzského dubu se silně rašelinnou whisky z Islay.

Tato svůdná, kořeněná, komplexní whisky měla takový úspěch, že byla v následujících letech vyrobena několikrát znovu. Tato sedmá limitovaná edice byla na trh uvedena v roce 2022.

Flaming Heart je plná whisky, která v jedinečné harmonii spojuje nasládlé koření a kouř. Je mimořádně komplexní a návykově dekadentní.

Sedmá edice se vyznačuje hlubokými ovocnými tóny, které doplňují harmonii kouřové rašeliny a vypálených francouzských dubů. Blend spojuje whisky z palíren Laphroaig, Caol Ila a Talisker s komplexní Highland whisky, která zrála více než pět let v silně vypálených nových sudech z francouzského dubu.

V aroma se projevují doutnající rašelinové uhlíky, krycí list doutníku a kandovaný zázvor. V chuti je olejová, kouřová, bohatá a výrazná.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: