Compass Box The Peat Monster Cask Strength 56,7% 0,7 l

Kód: WH-4667
Láhev
Značka: Compass box
3 390 Kč 4 842,86 Kč / 1 l
Skladem (3 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Společnost Compass Box založil v roce 2000 John Glaser s přesvědčením, že příliš mnoho výrobců vyrábí a prodává skotskou whisky stále stejným způsobem a to vede k poklesu její popularity. Hledal jinou cestu a založil tak trochu jinou společnost, která je postavena na dávno ztraceném modelu skotské míchané (blended) whisky, ovšem s velmi moderní vizí. V odvětví, které je občas až příliš svázané způsobem „jak se to vždy dělalo“, se Compass Box soustředí zejména na kreativitu a inovaci.

Základním pilířem pro kreativitu je míchání (blending). Kvalitní míchaná skotská whisky, která je vytvořena z vynikajících komponentů, může komplexitou předčit i ty nejlepší skotské single malty. Compass Box dává velký důraz na dřevo, ve kterém whisky zrají, a na pečlivý výběr jednotlivých whisky. Nepoužívá se studená filtrace, aby byla zachována všechna aromata, a nepřidávají se žádná barviva. Kvalitu whisky určuje chuť a charakter, nikoliv její stáří, a proto se stáří na etiketě neuvádí.

Whisky Peat Monster je určena těm, kdo milují velké, bohaté, rašelinné a nakouřené sladové whisky. I když má tato whisky čistě skotský původ, jde o whisky zrozenou z amerických sudů. Tato edice byla vyrobena v roce 2022 k oslavě 20 let od vzniku této legendární whisky a k poctě amerického vlivu na skotskou whisky obecně. Část blendu, který tuto edici tvoří, byl uložen do velmi speciálních nových, jen lehce použitých sudů z amerického bílého dubu, které byly vyrobeny na zakázku v Missouri.

V porovnání s klasickou whisky Peat Monster se výrazněji projevují tóny vanilky a skořice. Lahvovaná je v sudové síle 56,7 %.

Aroma: uhelnatý kouř z barbecue, zelená jablka a výrazně aromatické citrusové oleje, to vše podtrhuje hřejivá skořice.
Chuť: tóny dehtových, uzených mandlí spolu s bohatými a vanilkovými tóny z dřeva sudů, dále mořské řady, cayennský pepř a nádech slanosti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: