Hatozaki Small Batch 12 Y.O. Umeshu Cask Finish 46,0% 0,7 l

Kód: WH-4747
Láhev
Značka: Hatozaki
2 390 Kč 3 414,29 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Začátek rodiny Yonezawa v oblasti destilace se datuje do roku 1917, kdy se věnovali výrobě tradičních japonských destilátů, shochu a saké. Před stoletým výročím se rozhodl Kimio Yonezawa, mistr destilace a míchání, rozšířit rodinnou tradici tím, že postavil další palírnu zaměřenou na whisky a gin. Vybavil ji měděnými kotli od slavného skotského výrobce Forsyth’s a pojmenoval ji Kaikyo, inspirovaný nedalekým mostem Akashi-Kaikyo. Podnebí oblasti, kombinující mírné zimy s teplými léty a přítomnost moře, je ideální pro zrání destilátů.

Místní symbol, maják Hatozaki, který od roku 1620 ukazuje cestu námořníkům, inspiroval název pro novou whisky – symbolizuje spolehlivost a propojení s okolním světem. Hatozaki whisky představuje eleganci, jemnost, ale zároveň komplexnost, za kterou je japonská whisky ceněna. Kimio Yonezawa, s třicetiletou zkušeností v destilaci, zásluhou své zvědavosti a respektu k tradici, přináší neustále nové a dokonalé výtvory.

Jedním z těchto výtvorů je Hatozaki Small Batch 12 Y.O. Umeshu Cask Finish, složený z malých šarží single malt whisky starých minimálně 5-6 let, následně zrající 12 let v sudech z amerického dubu a konečně dozrávající v sudech, kde předtím zrálo Umeshu, tradiční japonský švestkový likér. Tato whisky nabízí harmonii mezi obilovými tóny, jódem, čerstvými ovocnými chutěmi a sladovým medem, s dotykem sladkosti ve finále díky tónům švestek. Její síla je 46 % a je zachována v její přirozené podobě bez filtrace nebo barvení.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: