Hampden Estate Pagos 2023 52,0% 0,7 l

Kód: WH-4942
2 299 Kč 3 284,29 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Značka: Hampden Estate

Země původu: JAMAJKA

Objem: 0,7 l

% alkoholu: 52,0 %

Jamajská destilerie Hapmden byla v oblasti Trelawny založena zhruba v roce 1753. V polovině 19. století to bylo právě zde, kde se zrodila nesmírně komplexní technika výroby aromatických rumů s neobyčejně vysokou hladinou esterů, které záhy prosluly po celém světě. Dnes je jednou z pouhých dvou palíren, které tuto tradici udržují. Roku 2009 se stala majitelem palírna rodina Husseyů a teprve oni zde navíc zavedli praxi staření rumu. V roce 2018, po 265 letech od zahájení provozu, se stařené rumy z této slavné palírny začaly prodávat. Vyrábějí se za pomoci pramenité vody, přírodní „divoké“ fermentace a výlučně za použití kotlíkových destilačních zařízení. Staří se v tropických podmínkách a neobsahují žádný cukr ani jiné přísady.

Pagos je prvním rumem značky Hampden, který zrál výhradně v sudech po sherry. Nová edice je výsledkem spolupráce se slavným vinařstvím Bodegas Fundador ve španělském Jerezu, které palírně poskytlo vzácné 500litrové sudy po sherry oloroso. Sudy, které obsahovaly sherry oloroso až 30 let, byly vyprázdněny a přesunuty na Jamajku, kde do nich byl uložen vysokoesterový rum. Tyto sudy rumu Hampden dodaly krásné vinné a dřevité tóny, které dokonale doplňují jeho jedinečný charakter. Aby tato synergie dokonale vynikla, byl rum lahvovaný při síle 52 %.

Aroma: hluboké a bohaté, s tóny ylang-ylang, hřebíčku, artyčoku, pražených vlašských ořechů, krvavého pomeranče, meruňkových pecek a višní naložených v brandy.
Chuť: živá a výrazná, s tóny třtinového cukru, kaštanového medu a tropických květin. Postupně se přidávají tóny vanilkových lusků a kakaových bobů.
Závěr: dlouhý a precizní, s tóny třtinového cukru, kokosového mléka, zimolezu, vosku a hořčičných semen. V dochuti se projevuje lehký tabák, limetové květy, pepř a koriandr.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Hampden Estate - rum z Jamajky

Hampden Estate je historická jamajská palírna nacházející se v oblasti Trelawny. Její historie sahá až do roku 1753 a je známá díky nesmírně komplexní technice výroby aromatických rumů s vysokou hladinou esterů, která zde vznikla v polovině 19. století. Hampden Estate je jednou z pouhých dvou palíren, které tuto tradici dodnes udržují. Pro výrobu svých rumů používají palírnští mistři pramenitou vodu, přírodní fermentaci a kotlíková destilační zařízení. Tyto rumy zrají v tropických podmínkách a neobsahují žádné přísady, jako je cukr nebo jiné umělé sladidla.