Hampden Great House 2021 0,04l 55%

Kód: 1565
Limitka Raritní
5 hodnocení
Značka: Hampden
299 Kč 7 475 Kč / 1 l
Skladem (1 ks)
  • Rum
  • Jamaica
  • 2021
  • Special release

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrobce: Hampden

Země: Jamajka

Destilerie: Hampden Estate

Výchozí surovina: Melasa z cukrové třtiny

Destilace: 100 % kotlíkové rumy (Pot Still) 

Stáří: Blend rumů bez udání stáří

Obsah alkoholu: 55%

Typ: Melasa, Anglický

Styl zrání: Tropické

Rok lahvování: 2021

Popis: Hampden Great House Edition 2021 je směs melasových rumů z nejoblíbenější jamajské palírny. Lihovar se nachází ve farnosti Trelawny a vyrábí nenapodobitelný styl rumu, který je výsledkem mnohaleté (staleté) nepřerušené tradice. Great House je pojmenovaný po rodinné rezidenci, která byla postavena v roce 1753. Byl lahvován při sudové síle 55% pod značkou Luca Gargana – Velier. Ovšem ten nenese odpovědnost za vznik rumu, o to se postaral Vivian Wisdom.

Prostředí palírny, kvasinky, bakterie, voda, karibské kotlíkové destilační kotle, to vše přispívá ke stylu Hampden. Toto výroční lahvování představuje veškeré toto know-how ve velmi limitované edici...

Degustační poznámky:

Vůně: Mimořádně silná a bohatá, ale zároveň rafinovaná ve srovnání s mnoha lahvemi Hampden s funk bombou. Je v ní cítit zralý ananas podpořený nádechem dubu, kakaa a akácie. 

Chuť: V chuti je ovoce přítomno, ale hraje podpůrnou roli pro tmavší chutě čokolády, verbeny, rozmarýnu, lékořice, tabáku a krásného toastového charakteru. 

Závěr: Ty přecházejí do závěru s čerstvým pečivem, koriandrem, limetkou a zimolezem. Lahvováno s obsahem alkoholu 55 % bez jakýchkoli přísad a barviv.

Doplňkové parametry

Kategorie: RUMY
LIMITOVANÁ EDICE: Ano
ROK: 2021
STYL: Anglický
TYP: Tmavý rum
ZEMĚ: Jamajka
Výrobce: Hampden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: