L’archetipo Marasco Spumante Brut Nature 12,5% 0,75 l

Kód: WH-2307
Láhev
Značka: Archetipo
550 Kč 733,33 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Vinařství L’archetipo se nachází v italském regionu Puglia na náhorní vápencové plošině Murgia Barese, která se táhne od města Altamura až k pobřeží. Toto rodinné vinařství Francesca Valentina Dibenedetto vlastní v současné době asi 20 hektarů vinic, které se nacházejí v nadmořské výšce 320 metrů na úpatí Murgia Barese, na půdě pocházející z akumulace zbytkové červené zeminy kalcifikačních a erozních procesů vápencových nerovností, známých pod jménem Murgia. Právě tady našly své přirozené prostředí a optimální klimatické podmínky odrůdy Primitivo, Fiano a Marasco, jejichž ručně sklízené hrozny disponují bohatou koncentrací chuti. V osmdesátých letech vinařství přešlo na ekologické zemědělství a dnes je certifikováno jako organické. Také jeho název “L’archetipo” nebyl zvolen náhodně, představuje návrat k úplným začátkům, k přírodním formám. Primárním cílem výrobního procesu je zachovat chuť, vůni a barvu plodů beze změn, takže kvašení probíhá výhradně pomocí původních přírodních kvasinek a vína se nikdy nefiltrují. Tak přichází na svět čisté a nedotčené plody úžasné synergie, dosažené rovnováhou mezi všemi okruhy ekosystému.

Marasco je suché bílé šumivé víno s příjemně živou kyselinkou, dobře vystihující krásné léto roku 2016, bez teplotních vrcholů. Fermentace probíhá pomocí malého množství hroznů sklizených o 10 dní dříve než zbylé hrozny, což zajišťuje výraznou stopu přírodní kvasinky. Kvašení probíhá při nízkých teplotách 13-14°C asi 40 dní. Před celkovým úbytkem hroznového cukru je teplota snížena na 11-12°C, víno je slito do autoklávu, kde během následujících dvou měsíců získá svou šumivost. Dalších několik měsíců se pak zdokonaluje na ušlechtilých kalech v ocelových tancích, kde probíhá i pravidelné promíchávání kalů (batonnage), dokud nedosáhne přirozené stability šumivého vína a může být bez filtrace a čehokoli jiného plněno do lahví. Nemá žádné přidané siřičitany.

Místo původu: Itálie, region Puglia
Vinařství: L’ARCHETIPO
Označení: I.G.P. Salento Millesimato
Barva: jiskřivá slámově žlutá
Odrůda: 100% Marasco
Obsah: 750ml
Obsah alkoholu: 12%
Vinice: Prostírá se na dvou hektarech obdělávaných podle kritérií zemědělské synergie a biologické certifikace ICEA a sklízí se ručně v půlce září.
Půda: pískovcová, jílová; bohatá na humus, přítomnost bahnitého jílu dává půdě potřebnou vlhkost, jejíž přebytky se odvodňují díky velkému výskytu oblázků, štěrku a písku
Chuť: živá a minerální
Vůně: velmi aromatická, květinová, ovocná
Cukernatost: Brut Nature
Párování s jídlem: díky své pružnosti se hodí jak k aperitivu, tak skoro ke každému jídlu a určené je speciálně pro mořské plody a ryby
Doporučená teplota při podávání: 6 -10°C , ale je příjemné i při jiných teplotách

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé víno
ZEMĚ: Itálie
OBJEM: 0,75 l
% ALKOHOLU: 12,5 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: