VELIER ROYAL NAVY Tiger Shark 0,04l 57,2%

Kód: 524
Miniatura
Značka: Velier
449 Kč 11 225 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
  • Rum
  • Britské Antily
  • 13 let
  • Special

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: La Maison du Rhum / Velier

Země původu: Britské Antily

Původ: Karibik

Destilerie: Blend z několika palíren

Zařazení: Anglický typ rumu

Výchozí surovina: Melasa z cukrové třtiny

Destilace: 100 % kotlíkové rumy

Stáří: Průměrně 13 let

Zrání: Sudy po bourbonu

Obsah alkoholu: 57,1 %

Obsah cukru: 0-5 g/l

Chuťový profil:

Barva: Tmavě zlatá

Vůně: Suchá a velmi intenzivní, se sladkou hutností. Výrazná sladká zemitost, karamel, vegetace, gumové bonbony a lehounká techničnost. 

Chuť: Plná a výrazná, ovocně sladká. Pikantní trpké ovoce, nesladké šťavnaté ovoce, svíravé dřevo, nesladké technické tóny v pozadí. Ze začátku jemná, postupně zesiluje. 

Dozvuk:  Hodně ovocný, ale málo sladký, šťavnatý a hutný. Mandarinky, karamel, zemitost, med a šťavnaté dřevo.

Zajímavost: Tento rum navazuje na starší edici Velier Navy Very Old, má s ní i stejná procenta (57,18 %). Jako správný Navy rum je smíchán z rumů z Trinidadu, Guyany a Jamajky, ale na rozdíl od Very Old a jiných starších směsí už neobsahuje jako složku z Trinidadu rum Caroni, ale jiný (dostupnější) rum. 

___

Zrání: Blend rumů z několika karibských palíren, vyrobených výhradně kotlíkovou destilací, jež zrály průměrně 13 let v sudech po bourbonu a následně je blendoval Luca Gargano. Lahvován je při námořní síle 57,18 %.

Příběh: S podporou více než 130 let sdílených zkušeností v oboru distribuce lihovin, La Maison du Whiskey ve Francii a Velier v Itálii podepsaly nové partnerství v květnu 2017. Spojují své síly prostřednictvím nové společnosti s názvem LM&V, jednoduše kontrakce společností „La Maison and Velier", čímž rozšiřují své služby od distributorů i k producentům.
LM&V je společný podnik s cílem stát se globálním distributorem značek otevírajících nové perspektivy ve světě lihovin. Společnost LM&V také zdůrazňuje exkluzivní stáčení společností LMDW a Velier a spojuje jejich odborné znalosti při vytváření nových lihovin a produktů, které inspirovat současný trh. Naproti tomu Velier se proslavil především rumy, většinou z Guyany, Trinidadu a Francouzské západní Indie.

Doplňkové parametry

Kategorie: RUM
DRUH: Blended Traditionalist Rum
ZEMĚ: Karibik
DOBA ZRÁNÍ: 12-15 YO
Affillink: https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=3f001e45&a_bid=09dc7e5b&desturl=https%3A%2F%2Fwww.warehouse1.cz%2Fcs%2Frum
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
10x
4
3x
3
2x
2
1x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Luca Gargano, světově proslulý expert na víno a rum, je tvůrcem rumů Velier. Svou odbornost získal díky cestám po celém světě, kde se osobně seznamuje s výrobci rumů a hledá nové a zajímavé značky. Ty pak dává zrát v neobvyklých sudech, často v kombinaci z více zemí - jedna polovina doby zrání v Karibiku a druhá v Evropě. Díky tomu vznikají úplně unikátní a neopakovatelné kombinace. Nabídka Velier zahrnuje silné rumy z celého světa, které mají vysoký obsah alkoholu a jsou vždy bez přidaného cukru. Velier také nabízí oblíbenou značku Veritas, která nese rukopis Luca Gargana.