Laphroaig PX Cask 0,04l 48%

Kód: 830
Miniatura Na dotaz
Značka: Laphroaig
199 Kč 4 975 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
  • Whisky
  • Islay
  • Pedro Ximenez
  • Sherry bomb

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce / značka: Laphroaig

Druh: Single malt whisky

Region: Islay / Skotsko

Typ sudu: Sherry cask / Pedro Ximénez

Zrání: American oak casks, Quarter casks a Pedro Ximénez casks.

Stáří: NAS (Bez udání věku)

Obsah alkoholu: 48 %

Popis: Označení PX znamená, že whisky zrála v sudech po vínu Pedro Ximénez. Toto víno se vyrábí ze sušených přirozeně hodně sladkých hroznů. Tato whisky je unikátní tím, že zrála ve třech druzích sudů, první zrání se odehrálo v sudech po bourbonu, druhé v „quarter cask “ dubových sudech, nakonec whisky dozrává v sudech po sherry Pedro Ximénez.

Whisky je charakterizována nasládlou vůni rozinek, lékořice a dubu s decentním nádechem rašelinového kouře. V ústech je whisky rašelinová a dubová s příchutí sherry. Později rašelina i kouř pomalu ustupují a jsou nahrazeny příjemnou chutí sladkého dubového dřeva.

Chuťový profil:
(Tomáš Váca - officers-lounge.cz)

Vůně: Studený kouř, popel, výrazný jód, trocha soli, červené ovoce, kulatá ovocná sladkost, jemná.

Chuť: Ostrá rašelina a popel, ovocná sladkost v pozadí, sůl.

Dozvuk: Ostrá intenzivní rašelina zjemněná ovocnou sladkostí, výrazný jód, sůl, sladký popel.

Zajímavost: Tato láhev patří do skupiny určené pro Global Travel Retail, díky tomu se dá pořídit v litrové lahvi ale zároveň se nedá sehnat v běžných obchodech.

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Islay
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
Affillink:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
7x
4
1x
3
0x
2
2x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Laphroaig logo

Laphroaig: Royal Warrant

Laphroaig, ikonická skotská whisky z ostrova Islay, se pyšní bohatou historií, která sahá až do roku 1815. Založená bratry Donaldem a Alexandrem Johnstonovými, destilérka se nachází na břehu zátoky Loch Laphroaig a od svého založení se proslavila svou jedinečnou rašelinovou chutí. V průběhu let se Laphroaig vyvinul z malé rodinné firmy na světově uznávanou značku, která stále uchovává své tradiční výrobní postupy, včetně ručního sběru rašeliny a vlastní malting podlahy..

Klíčové informace o Laphroaig

  • Založení: 1815
  • Oblast: Islay
  • Majitel: Beam Suntory
  • Kapacita: 3,3+ milionu litrů
  • Správná výslovnost: lah•froyg

Laphroaig se proslavil svým unikátním profilom, který dominuje intenzivní kouřovost doplněná charakteristickými medicinálními tóny a nádechem jódu. Některé popisy této whisky evokují obraz plamenů zachvátivších nemocnici. Tato destilérka patří mezi málo těch, které si udržely vlastní sladovnu, díky čemuž mohou tvrdit, že až 15 % jejich potřebného sladu, s obsahem fenolu 50 – 60 ppm, je zde vyráběno. Zbytek potřebného sladu je získáván z externích zdrojů, včetně sladovny z Port Ellen s obsahem fenolu 35 – 45 ppm, nebo přímo ze skotské pevniny. V areálu Laphroaigu také objevíte neobvyklé uspořádání destilačních kotlů, s trojicí kotlů pro první destilaci a čtveřicí pro proces druhé destilace, což přispívá k jedinečnosti jejich whisky.

Laphroaig je známý nejen svou charakteristickou chutí, ale také svým významným postavením v whisky komunitě. Jedná se o jednu z mála destilérek, která obdržela povolení užívat titul "Royal Warrant" od prince z Walesu, což je uznání za vynikající kvalitu. Kromě toho nabízí Laphroaig svým fanouškům unikátní program "Friends of Laphroaig", kde každý člen "vlastní" kousek země u destilérky a má nárok na nájem - placený v dramu Laphroaig whisky při návštěvě.