Recenze: Dictador 20YO, 40%

 1646485200824

Proč jsem si řekl, že udělám rumy Dictador? Je tu asi tak 2/3 lidí co nepijí vysoké volty, nepijí bílé rumy, nepijí vysoko esterové prasárny, nepijí Haiti, nepijí prostě všechny ty dobroty co třeba já a ostatních 1/3 šílenců tady. Proto chci udělat i něco pro 2/3 publika.

Ta 1/3 to číst nemusí, ta 2/3 bude podle mého spokojená.

Osobně jsem začínal s 12-kou a další rumy si už nekupoval. Přešel jsem hodně rychle na jiné styly rumu a díval se na sladké rumy trochu z patra. Jak rumově dospívám, už to nedělám. I sladkým rumům je potřeba se věnovat a najít mezi nimi to lepší co jde. Takže občas udělám i něco co ode mě nečekáte.

Tento kousek mám doma již 3 měsíce. Nosím ho na každou degustaci a debatuju s lidmi. Sbírám jejich dojmy a až teď jsem rozhodl, že s tím půjdu ven.

Vybral jsem si z řady Dictador běžně dostupné rumy a ty chci ochutnat a napsat Vám svůj pohled. Taky tu máme degustační sadu té nejvyšší řady, co už dělal i Jirka. Ale to vidím, že napíše jen jako postřeh. Podle mě to nikdo nekupuje na běžné pití. Takže proto Dictador proto sladký rum.

Dictador 20YO, 40%

Všude je toho napsaného už tolik že nemá smysl se opakovat. Tak jen to základní.

Jde o minimálně 20-ti letý rum, stárnutí systémem solera upraveným speciálně pro rumy Dictador, 18let v sudech po bourbonu, 2 roky v sudech po portském, destilace z panenského medu (ne z melasy!) = koncentrovaná šťáva z cukrové třtiny, 70/30 kolona/kotlík, ředění po dobu 28 dnů demineralizovanou vodou, nedoslazovaný. Zbytek studujte sami.

Balení: tentokrát nehodnotím

Láhev: tentokrát nehodnotím, ale malá poznámka. Předchozí neprůhledné bylo pěknější.

Cena: kolem 1000 Kč, poměr cena/výkon naprosto v pořádku

Vůně:

Když odšpuntujete láhev, tak vlašské ořechy. Ve sklenici se otevře a k vlašákům se přidává sladkost medu s mírně kávovými tóny. Taky poznáte, že byl rum v sudech po portském. Tóny červeného ovoce a mírně dřeva ukončují celý sladký tón.

Chuť:

Znáte takové ty tyčinky, kde jsou ořechy v medu? Tak tady vlašáky v medu. Jak kdybych tu tyčinku jedl. Do toho kapka kávy a cukrové třtiny. Závěr na sladký rum solidně dlouhý. Celkově jde o pěknou kulatou chuť. Samozřejmě tak +10 voltů by pomohlo, ale na 40%, opět stejné slovo, solidní.

Dochuť: Mírná trpkost a chuť cukrové třtiny.

Hodnocení: 86/100

V jeho kategorii ho řadím poměrně vysoko. Už 12-ka umí vykouzlit úsměv na tváří ale za mě 20-ka je o level výše. Jednoznačně jej vyzkoušejte. Milovníci sladkého budou nadšení. Milovníci sladkých rumů k doutníku taky. Já jsem velmi spokojen. Stejně tak všichni komu jsem jej za poslední měsíce dal. Vždy jsme ho vzali k doutníku a spokojenost.

Taky jsem zkusil ho vzít na akci pro nerumaře a taky bodoval. Pro mě univerzální sladký rum, co se pěkně pije, neurazí nejspíš nikoho a nestojí majlant.

Sledovat mě můžete taky na IG a FB. Všude jako Jardovorumoveokenko.

Díky že to čtete a pěknou neděli. Jarda

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení