Recenze: Kill Devil Guyana 16y, 51,9 %

1650710305546

Tak a opět moje ne moc oblíbená, ale často ji v poslední době piju, Guyana. Snažím se tyto rumy naučit správně vnímat a na to jsou tyto nedobarvené ideální.

Rum z kolekce Kill Devil, plniče Hunter Laing & Company Ltd. Kill Devil je označení od destilátů vyráběných v Karibiku. Jde o single cask (jeden sud) z palírny Uitvlugt z Guyany, který zrál 16 let v čistých dubových sudech. Kolik v Guyaně a kolik na kontinentu? Netuším a nenašel jsem. Podle barvy to moc dlouho v Guyaně nebylo.

Vůně:

Kupodivu hodně sladká s tóny hroznového vína, do toho sekundují (jako vždy) zelená jablka, mírně mléčná čokoláda a hodně koření. A pak je tam něco co nedokážu ještě identifikovat. Potřebuju k tomu nějakého zkušenějšího píče. Protože já tam cítím jeden dámský parfém. Taková sladko/kyselá/trpká vůně. Ale jak říkám, nevím co to je.

Chuť: Tady už vévodí zelené jablko, hodně trpká na začátku a přechází do sladkosti na konci. Do toho opět koření, mírně pepř a dřevo. Má trochu kratší tělo.

Dochuť: Sladký tón ovoce a medu. No a zase ten parfém. Sakra co to je?

Hodnocení: 86/100

Vysoké. Za mě fakt pěkná Guyana, bez barviva, taková typická, vůně lepší jak chuť a kdo ujíždíte na rumech z Demerera, vyzkoušejte. Sám jsem byl původně skeptický, ale je fakt dobrý.

Díky že to čtete. Jarda z JardovoRUMoveokenko

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení