Recenze: S.B.S. Jamaica 1994, 57%

1641133422685

Tak jsem zpět. Po covidu se vše vrátilo zpátky. Dokonce bych řekl, že čich je takový ,,více vymakaný,,.

Začínám pro mě oblíbeným rumem z Jamajky, z lihovaru New Yarmouth. Je to rum z roku 1994, stejně jako plnění od Sharku, proto jsem se neubránil srovnání. Rum starý 26 let, to už je historie.

Sudy po bourbonu a pouze 309 lahví.

Vůně:

Čekal jsem ji intenzivnější. To je vlastně jediné její mínus. Ale jinak celkem těžká s mírnou esterovostí. Cítím převážně červené ovoce s mírným závanem dřeva. Do toho vletí po chvíli banány a opět kapku esterů. Převážně tedy ovoce, dřevo a mírně estery. Kdo má rád těžší Jamajky, to je ono.

Chuť:

Opět banány, ty vládnou. Estery zaostávají, ale naopak vyleze dřevo. Ty roky v sudu jdou hodně znát. Vše končí mírnou sladkostí. Zajímavé, pěkně pitelné.

Dochuť: Dojezd je mírně hořký s flambovaným banánem a kokosovými chipsy.

Hodnocení: 90/100

Já jsem spokojený. V přímém srovnání s RS prohraje, ale je to důstojný protivník. Chybí část voltů a slabší vůně. Ale pokud jste neměli ještě takto starý rum, doporučuju ochutnat a alespoň trochu uvidíte náznak toho, co je v plnění RS. Takže jo, kupte vzorek a ochutnejte. To si užijete.

Díky že to čtete. Jarda z JardovoRUMoveokenko

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení