Recenze: S.B.S. Guyana 1994, 48,5

1642255604594

Kdo nezná historii Guyany tak tady malý přehled.

Rum z oblasti Demerara byl destilován v dřevěném kotlíkovém destilačním zařízení na plantáži Versailles, která byla uzavřena v roce 1978, ale jejíž destilační zařízení bylo převezeno do palírny Enmore.

Ta byla uzavřena v roce 1994, takže destilační zařízení a rum byly opět převezeny a tentokrát do palírny Uitvlugt.

Tato palírna byla ale také v roce 2000 také uzavřena a destilační zařízení bylo přemístěno do palírny Diamond (dodnes v provozu), ale sud zůstal v Uitvlugtu, který je stále používán jako místo pro zrání sudů pro DDL.

Takže destilace 1994, 26 let zrání v sudu po bourbonu, celkem je 124 lahví.

Vůně:

Velmi těžká, hutná, prostě typická Guyana. Já cítím hlavně zelenou kávu a červené ovoce. Těm sekunduje připálený karamel (barvení??), mírně kořenitost a celkem pepřový konec.

Chuť:

Mandle v karamelu, spojené červeným pomerančem. Na konci vystoupí mírně vanilka. Trochu vás řízne, je hodně trpká s dlouhým dojezdem. Podle silné vůně jsem čekal větší hutnost v chuti, ale je spíše taková řídká.

Dochuť:

Silná hořkost (barvení??) a zároveň mírná sladkost. Opět tu dojíždí červený pomeranč a grep.

Hodnocení: 87/100

Celkem přemýšlím, jak je na tom. Zda je dobarvován (nejspíš ano) a to ovlivňuje tu hořkost. A sám nevím, zda mě to vlastně chutnalo, nebo už vadilo. Třeba u slona vadilo a tady nemám jasný názor. Schválně mě napište jak jste na to vy.

Vzorek koupíte zde: S.B.S: Guyana 1994 Enmore 

Díky že to čtete. Jarda z JardovoRUMoveokenko

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení