A.H. Riise NON PLUS ULTRA Old St. Croix La Galante 0,04l 43,4%

Kód: 2160
Miniatura
Značka: A.H. Riise
289 Kč 7 225 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Rum
  • Svatý Tomáš
  • Limitka
  • 1977 lahví

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: A.H.Riise

Země lahvování: Svatý Tomáš

Způsob destilace: Columm still

Styl zrání: Tropické

Obsah alkoholu: 43,4%

Počet lahví: 1977 ks

Popis: A.H. Riise distillery se nachází na ostrově St. Thomas v Amerických Panenských ostrovech v Karibiku. Předtím, než se tento ostrov stal americkou teritorií, byl dánskou kolonií. Farmaceut Albert Heinrich byl povolen nejen otevřít lékárnu v polovině 19. století, ale také produkovat alkohol.

Asi 150 let zpět vytvořil A.H. Riise dánský západoindický rum pod značkou "Old St. Croix" a dnes tento vstup oslavuje exkluzivní směsí La Galante. Tuto směs pojmenovali po lodi Santa Maria La Galante, kterou Columbus řídil při objevu ostrova St. Croix a Západních Indie. Jde o směs nejlepších kapek z různých částí Karibiku, která zachycuje esenci a flóru těchto ostrovů. Old St. Croix La Galante je hold Karibskému dědictví společnosti A.H. Riise.

Degustační poznámky:

Barva: Tmavě mahagonová s červenohnědými odlesky.

Vůně: Karamel, crème brûlée, vanilka, dřevitý tón, dotek západoindického bay rumu.

Chuť: Složitá, plná a jemná, kořenitá, s nádechem pomerančů, vanilky a citronů.

Závěr: Dlouhý a krémový, jemný a vanilkový.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: RUM
DRUH: Sladký rum
ZEMĚ: Svatý Tomáš

O značce A.H. RIISE

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

a.h. riise logo

Historie rumů A.H. Riise začíná psát již v roce 1838, kdy se mladý lékárník Albert Heinrich Riise odvážně vydal na dobytou dánskou pevninu, přistál na nově osídleném ostrově St. Thomas. Tam se jako průkopník ve svém oboru rozhodl otevřít svou vlastní lékárnu a zahájit prodej vlastních léčiv.

Albert byl vášnivým zastáncem kvality a stávajících způsobů, a tak začal experimentovat s destilací rumu a hořkých nápojů, které tehdy sloužily jako léčiva pro trávicí potíže. Jeho výrobky se brzy začaly těšit velkému zájmu a prestiži, a tak začal rozšiřovat své obchodní aktivity do mnoha zemí. Navíc se angažoval ve společenském životě ostrova a zastával významné funkce. Byl předsedou koloniálního sboru, sboru občanů a ředitelem banky St. Thomas.

Po dlouhém a plodném životě Albert zemřel ve věku 72 let a jeho dědictví přešlo na jeho syna Valdemara Riise. Ten však bohužel potkal neblahé zdravotní komplikace a rozhodl se v roce 1913 prodat celou společnost a práva na výrobu oblíbeného Riise Bay Rum lékárníkovi OV Poulsenovi.