9 hodnocení

Don Papa BAROKO 0,04l 40%

  • Rum
  • Filipíny
  • Francouzský trh
Skladem (>5 ks)
Kód: 539
Značka: Don Papa
149 Kč / ks
Kategorie: Rumy
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
DRUH: Sladký rum
LIMITOVANÁ EDICE: Ano
STYL: Španělský
TYP: Tmavý rum
ZEMĚ: Filipíny
Affillink: https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=3f001e45&a_bid=09dc7e5b&desturl=https%3A%2F%2Fwww.warehouse1.cz%2Fcs%2Fdon-papa-baroko

Výrobce: Don Papa

Region: Filipíny

Popis: Don Papa Baroko je limitovaná sběratelská edice rumu, která našla inspiraci v pompézním období baroka a původně byla vyrobena pouze pro francouzský trh. Láhev je zahalena v krásném zeleném hávu s výraznými barevnými detaily. Ukrývá jemný a vyvážený rum, který zrál v sudech z amerického dubu. Edice je určená primárně pro francouzský trh a do našich končin se dostalo jen omezené množství láhví. Stejně jako Masskara, se i Baroko nakonec dostala do Čech. 

Degustační poznámky:

Barva: temně jantarová

Vůně: sladká vanilka, citrusy a sladký dub

Chuť: vanilka, med, citrusy, koření, kandované ovoce

Zajímavost: Don Papa Rum byl inspirován příběhem jednoho z neopěvovaných hrdinů filipínské revoluce a sice Dionisem Magbuelesem, lépe známým právě jako "Don Papa". Byl to pracovník na cukrové plantáži, léčitel, šaman, vizionář, rebel a vůdce skupiny babaylanes, která hrála klíčovou roli během pozdního 19. století a filipínské revoluce. Ta měla za následek osvobození od španělské vlády a v konečném důsledku vedla k nezávislosti milované země.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: