Glenfarclas Cask Strenght 2011 60,2% 0,04l 60,2%

Kód: 1181
Miniatura 40 ml Na dotaz
Značka: Glenfarclas
219 Kč 5 475 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
  • Whisky
  • Speyside
  • 10 let
  • CS

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Glenfarclas 
 
 
Region: Speyside / Skotsko
 
Zrání: Sudy po Oloroso Sherry
 
Stáří: 10 let
 
Procenta alkoholu: 60,2%
 
Chuťový profil:
 
Nos
Barva je kaštanově zbarvená a vůně nabízí moderní profil sherry s převládajícími mladými kyselými vinnými vůněmi, které však nepřevládají nad sladem. Vedle vinných vůní doplňují profil lahodné ječné cukry, ořechy, koření a vosky, které přispívají k snadnému a příjemnému čichání. Bezpochyby se jedná o dobrý moderní sherry nos bez vad a vedlejších tónů.
 
Chuť
Chuť je mnohem zapamatovatelnější se skvělou kombinací chutí sladu i sherry podpořenou vhodnými kořeněnými dřevy. Hej, tohle se mi líbí! Není to nijak velkolepé (chybí komplexnost starých zrání sherry), ale pokud tento dram nějakou dobu žvýkám, spousta působivých chutí se pomalu plazí po mých chuťových pohárcích a těší je. Jsou mezi nimi různé druhy čokolády (mléčné i hořké), zralé ovoce, medy, bylinky, ořechy a koření. Žádnou vadu ani nevyváženost nenacházím, tyto sudy byly pečlivě vybrány.
 
Závěr
Doušek přichází horký (díky vysokému obsahu alkoholu 60,2 %) na patro, které rychle přechází v hřejivý pocit v ústech se skvělým efektem krémového povlaku - wow, jaké milé překvapení. Kvalita destilátu se zdá být vynikající, což potvrzuje poměrně dlouhý závěr bez jakýchkoli rušivých momentů. Závěr přidává ještě spoustu chutného koření (bílý pepř, chilli, vanilka), které mi zůstává na patře i několik minut po polknutí doušku. Voda promění nos i chuť v průraznější, což je stejné při různých stupních redukce - tento dram je tedy jednoznačně případem pro znalce těžkých sudů, kteří si troufnou na "Navy Strength" (nadměrně silný alkohol používalo námořnictvo pro případ, že by při těžkém moři zvlhla zápalná šňůra děla a neshořela).

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
ZEMĚ: Skotsko
REGION: Speyside
DOBA ZRÁNÍ: 10 YO

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: