Highland Park VALKNUT 0,04l 46,8%

Kód: 1055
Miniatura
Značka: Highland Park
179 Kč 4 475 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Whisky
  • Island
  • 46,8%
  • Bourbon & Sherry

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Highland Park

Druh: Single malt whisky

Region: Island Skotsko

Zrání: v sudech po sherry z amerického dubu.

Obsah alkoholu: 46,8%

Popis:  Valknut je druhým dílem naší série Viking Legend, která slaví naše bohaté severské dědictví z Orknejí. Název Valknut se překládá jako 'uzel těch, kteří padli v boji', a symbol spojených trojúhelníků reprezentuje přechod ze zemského života do nebeského života. A slovo 'nebeský' je v tomto případě klíčové, neboť tento výjimečný produkt získal Dvojité Zlato v soutěži San Francisco Spirits Competition v roce 2019.

Valknut je vytvořen s vyšším podílem místního rašelinového sladu a zraje v kombinaci sudů ošetřených sherry z evropského a amerického dubu, stejně jako v ex-bourbonových sudech. Tento whisky zdařile balancuje mezi aromatickou pikantností hřebíčku a praženého černého pepře a sladkostí vanilkového krému a crème brûlée.

Celkové balení pro sérii navrhl Jim Lyngvild, dánský designér a umělec s mezinárodním renomé, jehož prapradědeček 36 generací zpět byl Ragnvald Eysteinsson, prvním hrabětem Orknejských ostrovů.

Naši výjimečnou jednosladovou whisky vyrábíme v destilérii Highland Park v Kirkwallu na Orknejích již od roku 1798. Ačkoli naší whisky definují věk, zkušenost a úcta k tradici, je to právě Orkney, které ji odlišuje. Na tomto ostrově se děje něco magického, co se odráží v divoké harmonii chutí naší whisky.

Degustační poznámky:

Barva: Barva: jantarová.
Vůně: opečené vanilkové lusky, černý pepř, hřebíček, anýz, aromatický kouř, dub.
Chuť: Sladká, trpká, hřebíček, anýz.
Závěr: Dlouhotrvající, aromatická.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Island
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Highland Park logo

Highland park - krásná z Orknejí 

Skotská palírna Highland Park, umístěná na ostrovech Orkneje, byla oficiálně založena v roce 1798, avšak již dříve zde existovala nelegální palírna pod vedením Magnuse Eunsona, který byl ve dne knězem a v noci se věnoval výrobě a pašování alkoholu. Tento dvojí život Magnuse inspiroval k vytvoření speciální edice Dark Origins, odkazující na počátky palírny.

Klíčové informace o palírně Highland Park

  • Region: Highland - (ostrovy Orkney)
  • Založení: 1798
  • Vlastník: The Edrington Group
  • Produkční kapacita: 2,5+ milionu litrů ročně
  • Správná výslovnost: haj-lend park

Whisky z Highland Park tvořila základ pro blendy jako Cutty Sark a Famous Grouse. V 80. letech se však rozhodli více se soustředit na propagaci vlastní značky Highland Park. Dnes je 80% výroby prodáváno jako single malt, s dvojnásobným nárůstem prodeje v posledních sedmi letech, kdy v roce 2019 dosáhlo 2,2 milionu prodaných lahví.

Rašelina, používaná pro sušení sladu, má zásadní vliv na charakter whisky Highland Park. Místní rašelina bohatá na vřes dává whisky jemnější rašelinový nádech oproti rašelině z Islay nebo jiných skotských oblastí.

Destilérka si vyrábí 30% svého sladu, který má fenolovou koncentraci 30-40 ppm, zatímco zbytek pochází od společnosti Simpson’s a není nakouřený.

V roce 2019 palírnu navštívilo 20 000 lidí. Kromě toho v Kirkwallu, hlavním městě Orknejí, otevřeli majitelé tematický obchod s produkty Highland Park, který zahrnuje i galerii a vzdělávací prostory.