Recenze: Rum Exchange Guyana, 58,3% a Belize 60,8%

1631954567156

Rum Exchange Guyana, 58,3%

Rum z palírny Diamond Distillery ale ze zařízení Port Mourant, čili dřevěného destilačního zařízení, které bylo dříve v Uitvlugt a poté skončilo v DD. Určitě si najděte více informací o tomto unikátním destilačním zařízení,  je to krásné čtení.

Jde o 11-ti letý rum, vyrobeno bylo 250 lahví (a dá se pořád sehnat) a komplet byl stařený na kontinentu v sudu po bourbonu. Opět bez všech šmakulád.

Balení: žádné není

Láhev: Stejná jako na celé sérii. Čím dál víc se mě to líbí. Změna je jen v etiketě. Jen malé mínus. Mohli napsat, že jde o kontinentální staření. Pokud je staření v tropech, napsané to je, ale kontinentální nepíšou. Škoda.

Cena:  81€, poměr cena/výkon pecka. Milovníci Guyany, kupujte.

Vůně:

Na první dobrou bych řekl, že jde o Worthy Park. Hodně ostrá, silná ale zároveň svěží. Fakt jak whisky štříknutá Worthy Parkem. Dominuje ananas a banánový chleba. Díle citrusy s mírnou valinkou a dřevem. Na mě je to hrozná divočina.

Chuť:

Tak tady WP zmizel a nastupuje klasická Guyana. Třešně jsou dominantní, do toho další ovoce se dřevem. Vše doprovází takový mírně kyselý tón s kouskem lékořice, pepřem. Celkově je ten závěr lehce pikantní a kořeněný.

Dochuť:  Sakra dlouhý a jemně kořeněný.

Hodnocení: 89/100, dvojka v mém žebříčku a opět ,,mezi kozy,,.

Jo bojuju, furt bojuju. Snažím se, ale zatím to nepřichází. Je to hodně složitý rum a pořád nemůžu Guyaně přijít úplně na chuť. Milovníci whisky budou dle mého nadšení, stejně tak milovníci Guyany. Řekl bych že to staření na kontinentu může za to, jak je divoký a takový neuhlazený. Dám mu ještě šanci.

Rum Exchange Belize 60,8%

Travellers-Liquors-4

Travellers. Pro ty kdo neví, o co jde, stručně popíšu.

Jaime Omario Perdomo Sr. si v roce 1953 otevřel bar v Belize City a pojmenoval jej Travelers. V té době v Belize bylo zvykem, že bary vytvářely vlastní rumové směsi a nabízely je k prodeji výhradně prostřednictvím svých provozoven a Don Omario se nijak nelišil. Vytvořil své jedinečné směsi kombinující různé příchutě a esence. Jelikož byl jeho rum populární tak uzavřel partnerství s Luisem Alberto Espatem, který souhlasil, že mu v Belmopanu postaví palírnu. Společnost, ke které se v 70. letech připojili jeho synové Romel a Mayito, začala růst. V roce 1983 byla společnost Travelers zaregistrována jako společnost s ručením omezeným a v roce 1989, kdy se Luis Alberto Espat rozhodl, že chce z podnikání odejít, Travellers koupil svůj podíl ve společnosti. V roce 1992 Travellers modernizoval své zařízení a od té doby používají pouze přirozenou fermentaci s použitím melasy z místních zdrojů a dvojitou destilací v jejich trojité koloně. 

Tady jde o melasový 10-ti letý rum, vyrobeno bylo 300 lahví (a dá se pořád sehnat) a komplet byl stařený v tropech v sudu po bourbonu. Opět bez všech šmakulád.

Cena:  81€, poměr cena/výkon opět pecka. Kupujte dokud je.

Vůně:

Hned se přiznám. Mňamka. Mléčná čokoláda s kokosovými chipsy. Do toho dřevo, teplé sladké snídaňové pečivo s čokoládou (prostě jak když snídáte čokoládovy croissant) a mírně vanilka. Ta vůně je bomba a toto mě prostě baví popisovat. Je bohatá, plná, teplá a sladká. BOMBA.

Chuť:

Opět mléčná čokoláda (sem tam si myslím že i bílá), mírně dřevo a vanilka. Tady už se vytrácí sladkost a spíše je sušší. Je velmi zajímavé, že ve mně hodně evokuje rumy od FQ a nebo mírně EH od Velier. Jak mě to blbne hlavu.

Dochuť: Suchá a sladká zároveň, čokoládový dojezd s tóny kakaa.

Hodnocení: 94/100, jednička v mém žebříčku a opět ,,mezi kozy,,.

Mňam. Toto chcete. Milovníci FQ, EH a podobných, kupujte. Hned. To si opravdu užijete. Už se těším jak se ho srovnám (když mě ho potom Petr pujčí) s rumy Belize od Sharku.

Kde koupíte:

Veškeré dostupné láhve můžete sehnat zde:  www.rum-exchange.at

A teď pozor. DramRoom bude mít taky tyto láhve ve vzorcích. Takže sledujte jejich web. Momentálně tam má Guyanu a další budou v blízké době tady:

Hodně dalších skvělých fotek k recenzi na mém blogu: https://jardovorumoveokenko.blogspot.com/

Sledovat mě můžete taky na IG a FB. Všude jako Jardovorumoveokenko.

Díky že to čtete a pěknou neděli. Jarda

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení