Recenze: S.B.S. Guyana 1990, Uitvlugt, 53,1%

1644671851413

Tak po pauze s opravdu smrtelnou rýmou zase pomalu začínám. Dnes začneme zostra u 30-ti letého kousku z Guyany. Psal jsem tu historii již několikrát, takže kdo není líný a nechce umřít hlůpý, najde a dostuduje. Jde o rum z dřevěného destilačního zařízení palírny Pour Mourant.

Destilace proběhla roku 1990 a o dlouhých 31 let později byl rum lahvován v počtu kusů 192. Nějak nechápu, proč někdo uvádí v popisech 21 letý rum, možná to mám já blbě a neumím počítat. Možné je vše.

Vůně:

Sakriš to je snad červené polosuché víno přímo ze sudu. Fakticky kdybych zavřel oči, řeknu snad červené víno. Hodně to podporuje dřevo, až takové staré vlhké dřevo. S tím korespondují tóny sušeného ovoce, mírně vanilka a tóny kůže. Jo vůně fajn.

Chuť:

Tady jsem zklamán. Opět vystupuje dřevo, kořeněný střed. Ale prostě je taková ploch. Tělo není vůbec hutné, dle naznačení vůně a rychle uteče pryč jak nahatá tlustá ženská. Moc tomu nerozumím.

Dochuť: Trpký dojezd, středně dlouhý. Jde cítit i kandované ovoce.

Hodnocení: 79/100

Tak to shrneme. Vůně je OK, chuť pokulhává, zážitek z ochutnání tak starého kousku k nezaplacení. Byla by škoda neochutnat, hlavně když máme vzorky. Udělejte si svůj názor a napište mě do komentáře.

Díky že to čtete. Jarda z JardovoRUMoveokenko

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení