Whisky Bunnahabhain Eirigh Na Greine

Bunnahabhain edice Eirigh Na Greine z Islay

Palírna Bunnahabhain (výslovnost [banahávn] nebo [bunahávn]) byla vybudována roku 1881 bratry Greenleesovými spolu s vesnicí na severovýchodě ostrova Islay, ve které se postupně usídlili i její zaměstnanci. Dodnes ostatně prakticky většina obyvatel vesnice pracuje v této palírně.

Palírna nepoužívá filtraci za studena, takže whisky se může jevit lehce zakalená.
V Bunnahabhain tento krok zdůvodňují tím, že vynecháním filtrace si jejich whisky zachová určité přirozené složky podílející se na jejím aroma.

Bunnahabhain Eirigh Na Greine (gaelsky: ranní obloha - vyslov: Ai-ree ne grai-nyuh) je speciální edicí vydanou ve výrazném červeném tubusu v roce 2014. Tato barva tak může jistým evokujícím stylem poukazovat na fakt, že whisky dozrávala ve vybraných francouzských a italských sudech po červených vínech.

Eirigh Na Greine vyniká ovocným aroma s tóny koření. Bohatou a sladkou chuť tak doplňují náznaky tmavého ovoce, mořské soli s lehkým kouřovým pohlazením a hladký dlouhý závěr.

Ochutnat tuto whisky můžete například v Marpek - whisky klubu v Praze ( Jugoslávských partyzánů 33,Praha 6 ) , či pořídit degustační vzorek na našem e-shopu.

 

Degustační vzorky jsou tak skvělým způsobem, jak poznat prémiové destiláty před zakoupením velké láhve.

Na webu DramRoom najdete kromě širokého výběru degustačních vzorků whisky také nejrůznější edice rumů a ginů! Od základních až po limitované kousky.

Degustační vzorek whisky Bunnahabhain Eirigh Na Greine koupíte zde.

Přeji příjemnou degustaci přátelům dobré whisky i hledajícím nováčkům.

Charles O´Hara