Bunnahabhain EIRIGH NA GREIN 0,04l 46,3%

Kód: 4511
Miniatura
Značka: Bunnahabhain
169 Kč 4 225 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Whisky 0,04l
  • Islay
  • 46,3%
  • Red wine casks

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Bunnahabhain

Druh: Single malt whisky

Region: Islay / Skotsko

Zrání: Ex-bourbon / Italské sudy po červeném víně

Obsah alkoholu: 46,3%

Popis: Bunnahabhain je malá vesnice na ostrově Islay ve Skotsku, která dala své jméno slavné palírně. Založená v roce 1881, tato destilérka zaměstnává většinu obyvatel této obce a celá okolní krajina je propletená s historií tohoto místa. Ale nejen minulost, i přítomnost zde žije. Whisky je tu živá od rána do večera.

Pobřeží ostrova Islay je divoké a surové, ale právě tyto charakteristiky se v palírně proměňují ve vynikající bohatou a sladkou chuť. Tuto skutečnost ocení nejen příznivci značky, ale i odborníci z celého světa.

Single malt whisky Bunnahabhain Eirigh Na Greine například získala zlatou medaili na soutěži The Scotch Whisky Masters The Spirits Business v roce 2019 a o dva roky později stříbrnou medaili. To není divu, když dozrávala v sudech po červeném víně z Francie, které jí propůjčily bohatou a ovocnou chuť. To musíte zažít, abyste to pochopili...

Zajímavost: Eirigh na Greine znamená něco jako "na ranní obloze". Zrání v sudech po ex-bourbonu a v sudech po červených italských vínech.

 

Degustační poznámky: 

Barva: Temně oranžová

Vůně: Sladká směs červených hroznových bobulí s pikantním dubem a náznakem mořského vánku

Chuť: Opět sladké bobule, výrazné pikantní tóny a jemná přítomnost mořské soli

Dozvuk: Středně výrazné dubové tóny, stále suchý

Doplňkové parametry

Kategorie: WHISKY
DRUH: Skotská
REGION: Islay
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bunnahabhain: whisky z Islay plná inovací a tradice

Dědictví výjimečnosti

Ukrytá na drsných březích Islay, palírna Bunnahabhain, založená v roce 1881, stojí jako svědectví trvalého odkazu skotského mistrovství výroby whisky. Toto historické zařízení nejenže přečkalo proměnlivé časy, ale také se vyvinulo v maják inovace, přičemž si zachovalo esenci, která činí whisky z Islay po celém světě uznávanou.

Inovativní duch

V srdci filozofie Bunnahabhain je oddanost vytváření lehkých, nuancovaných whisky, které se odchylují od tradičního rašelinového profilu Islay. Tento přístup je ztělesněn jejich unikátním použitím nepeated sladu, což vede k výrazně hladkému a jemnému profilu chutí. Inovativní duch palírny se rozšiřuje i na její modernizační snahy, zejména na investici 11 milionů liber, která má za cíl proměnit Bunnahabhain v světovou whisky destinaci, zlepšit estetiku i zážitek pro návštěvníky.

Udržitelnost v jádru

V éře, kdy je environmentální správa na prvním místě, učinila Bunnahabhain významné kroky směrem k udržitelnosti. Klíčovým milníkem je zavedení biomassové elektrárny, která výrazně snižuje uhlíkovou stopu palírny a činí Bunnahabhain první palírnou na Islay s nulovým procesem destilace. Toto závazek k udržitelnosti nejen zdůrazňuje roli Bunnahabhain jako lídra v oboru, ale také stanovuje benchmark pro ostatní.

Cesta chutí

Škála whisky Bunnahabhain nabízí cestu skrze spektrum chutí, od jejich podpisové 12leté single malt po vzácné, stařené výrazy a limitované edice. Každá láhev vypráví příběh pečlivého řemeslného zpracování, zrání v ex-Sherry sudech, které dodávají bohatou sladkost, a oddanosti kvalitě, která je pro palírnu charakteristická více než století.