Habitation Velier FORSYTHS 151 PROOF WHITE 0,04l 75,5%

Kód: 851
Miniatura 40 ml
Značka: Velier
179 Kč –16 %
vzorek Dram of Rum Habitation Velier FORSYTHS 151 PROOF WHITE
179 Kč –16 % 150 Kč 3 750 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Rum
  • Jamajka
  • 75,5%
  • Pot still

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Při nákupu nad 3000 Kč
Do 2 dní po celé ČR
Doprava po celé ČR
pečlivě zabaleno

Detailní popis produktu

Výrobce: Velier

Původ: Jamajka

Země lahvování: Itálie

Obsah alkoholu: 75,5%

Způsob destilace: Pot Still

 

Aroma:

Divoké, zajímavé. Vyšší procenta se nezapřou, k tomuhle se musí přivonět opatrně. Čerstvý destilát, ředidlo, náznak ovocných tónů (ananas, mango), hrubé tóny zelené třtiny. Při naředí 1:1 vystoupí petrolejová syntetičnost. Aroma se výrazně zjemní a sládne. Dále se objeví kukuřice, svíravá zeleninová nakyslost a nepatrně ovocné sladkosti. Neředěné aroma se mi líbí víc.
Po odpití asi 1/5 lahve syntetičnost ustoupí do pozadí a aroma získá hutný ovocný nádech. Už to není taková industriální divočina, ale velmi příjemná nálož exotického ovoce.
Chuť: Nasládlá, se slinami sládne. Ovocný cukr, syntetičnost (ředidlo, petrolej). Na pozadí náznak meruněk. Na tak vysoká procenta je chuť překvapivě jemná. Při naředění vodou víc vyniknou ovocné tóny a chuť získává šťavnatý nádech. Osobně preferuji neředit a vychutnat si to v plné síle.
Dozvuk: Dlouhý, zanechává dojem po petrolejové syntetičnosti.
Shrnutí: Nekompromisně intenzivní kousek. Důkaz, že bílý rum nemusí být jen do mochítka. Moc lidí ho asi neocení, běžným konzumentům bych to nedoporučoval vůbec zkoušet. Mě lahev nadchla, pro milovníky vysoce esterových rumů z Jamajky je to povinná četba.

 

Degustační poznámky #2: (Tomáš Váca)

Vůně: Uzavřená, méně výrazná, málo sladká, lehká ale velmi silná, šťavnaté ovoce, citrusy, nesladké hutné ovoce, techničnost. Chuť: Silná, svíravá, citrusová, pichlavá a vysušující, šťavnatá techničnost, časem sládne. Dozvuk: Šťavnatý, sladce citrusový, nesladké tropické ovoce, krátce velmi intenzivní, jemný a dlouhý, nasládle technický. Zajímavost: Bílý kotlíkový esterový jamajský overproof rum, v podstatě silnější verze rumu ze stejné edice Forsyths White WPE.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: RUM
DRUH: Overproof rum, Single Traditional Pot Rum
ZEMĚ: Jamajka
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
Affillink: https://www.alkohol.cz/produkty/velier/vyhledavani/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Velier Company

Luca Gargano, světově proslulý expert na víno a rum, je tvůrcem rumů Velier. Svou odbornost získal díky cestám po celém světě, kde se osobně seznamuje s výrobci rumů a hledá nové a zajímavé značky. Ty pak dává zrát v neobvyklých sudech, často v kombinaci z více zemí - jedna polovina doby zrání v Karibiku a druhá v Evropě. Díky tomu vznikají úplně unikátní a neopakovatelné kombinace. Nabídka Velier zahrnuje silné rumy z celého světa, které mají vysoký obsah alkoholu a jsou vždy bez přidaného cukru. Velier také nabízí oblíbenou značku Veritas, která nese rukopis Luca Gargana.