Mhoba Franky's PINEAPPLE 0,04l 43%

Kód: 1355
1 hodnocení
Značka: Mhoba
149 Kč 3 725 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
  • Rum
  • JAR
  • Columm still
  • Ananas

Detailní informace

Detailní popis produktu

Značka: Mhoba

Země původu: Jihoafrická republika

Procenta alkoholu: 43 %

Způsob výroby: 100% columm still

Zrání: je blendem rumu Glass Cask, zrajícího ve skleněných demižonech, a bílého Pot Stilled rumu značky Mhoba. Do každého rumu se před smícháním přidává grilovaný čerstvý ananas odrůdy Natal Queen a nechá se macerovat po dobu 6 měsíců.

Popis: Jihoafrická značka Mhoba Rum se díky poctivému procesu výroby může pyšnit označením Pure Single Rum. K výrobě rumu používá místní jihoafrickou cukrovou třtinu Nkomazi, která je pěstována na vlastních plantážích Mhoba Sugar Estate na okraji městečka Malelane. K výrobě rumu se používá čistá šťáva z cukrové třtiny a její zpracování probíhá od začátku až do konce zcela ručně, výjimkou není ani ručně ovládaný lis. To umožňuje denně vyrobit maximálně čtyři tisíce litrů šťávy. Ta je následně přemístěna do fermentační nádrže, kde za použití místních kvasinek fermentuje pod otevřeným nebem až 3 týdny. Každý rum je vyroben 100 % kotlíkovou destilací v malých várkách. Rumy Mhoba neobsahují žádná přidaná aditiva, barviva či dochucovadla a ručně se plní do lahví s etiketami, které navrhl sám zakladatel značky. Rum se zde vyrábí s mimořádnou poctivostí a láskou a na výsledek jsou jeho tvůrci právem hrdí.

Mhoba Franky´s Pineapple je blendem rumu Glass Cask, zrajícího ve skleněných demižonech, a bílého Pot Stilled rumu značky Mhoba. Do každého rumu se před smícháním přidává grilovaný čerstvý ananas odrůdy Natal Queen a nechá se macerovat po dobu 6 měsíců. Ačkoli si rum stále drží suchý profil plný dřeva, kouře a cukrové třtiny, tato macerace přináší lehkou ananasovou sladkost.

---

Franky's Pineapple je směs rumu ze skleněného sudu a dvou různých bílých rumů z palírny Mhoba.
Ty jsou pečlivě zušlechtěny zralým ananasem Natal Queen.

Degustační poznámky:

Barva: Světle jantarová.
Vůně: sladký ananas, karamel, kouř.
Chuť: ovocná, grilovaný ananas, zemité tóny, ovoce, tóny dřeva.
Závěr: Dlouhotrvající, krémová.

Doplňkové parametry

Kategorie: RUMY
DOBA ZRÁNÍ: NAS (Bez udání věku)
DRUH: Single Traditional Pot Rum
STYL: Francouzský
TYP: Tmavý rum
ZEMĚ: JAR
Výrobce: Mhoba
Affillink: https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=3f001e45&a_bid=09dc7e5b&desturl=https%3A%2F%2Fwww.warehouse1.cz%2Fcs%2Fmhoba-franky-s-pineapple

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: