Srovnání: Rammstein Islay/Dictador Seductivo/Flor de Caña 130th

1656834457075

 

Dnes jsem se rozhodl to udělat kapku jinak. Vybral jsem tři, cenou vzorků, podobné rumy a postavil je vedle sebe. Zajímalo mě, jaké bude mé hodnocení a který mě bude nejvíce chutnat.

 

Srovnávané degustační vzorky:

Rammstein - Islay Whisky Cask Finish

Dictador 24 YO SEDUCTIVO

Flor de Caña 130th Anniversary

 

O rumech jen velmi krátce. Vše si můžete najít. Nebudu ani spekulovat o jejich stáří a výrobě, jen prostá ochutnávka.

FDC je kousek vyrobený ku 130. výročí destilérie v Nicaragui. Dostanete k němu fakt pěknou krabičku a to se vyplatí.

Dictador je rum z Kolumbie, vytvořený ve spolupráci se štýrským Marioem Reisenhoferem.  Je směsí melasy destilované v kolumbijské Cartageně v roce 1994. 1/3 kolona a 2/3 kotlík, 18 let ex-bourbon a pak 6 let ex-sherry.

Rammstein zraje po skotské whisky z ostrova Islay celkem 10 měsíců.

 

Vůně:

Dictador 24 YO Seductivo: na první přičuchtuní, tohle je Dictador? Jahody, meruňky, mírně káva, sladkost medu a lehká zatuchlinka staré skříně.

FDC130th: žádné překvapení se nekoná. Typická nuda v podání této značky. Neutrální vanilka, ovoce, med a do toho pomelo s melounem.

Rammstein Islay: sladké ovoce, kotel rašeliny, med.

 

Chuť:

Dictador 24 YO Seductivo: opět kapku netypický. Tóny kávy a vlašáků tady už jsou, ale i hodně ovoce a staré skříně s hadrama po babičce.

FDC 130th: hodně mango, vanilka, trochu dřeva. Jo chuť je lepší jak neutrální nudná vůně.

Rammstein Islay: moc rašeliny. Ta zmlátila celý zážitek. Prostě jak na koncertu této skupiny, kdy si odnesete jen ohořelé obočí. Za mě už je toho moc. Jo a chybí závěr.

 

Hodnocení:

Podle vůně bych dal pořadí Německé blázny s kytarou, pak Kolumbijské překupníky drog a nakonec nudu z Nikaragui. V chuti už se to kapku obrátilo a vyhrál Dictador, následovaný FDC a končí Německo. Kdybych si já měl vybrat jeden kousek k doutníku, tak vezmu Dictador. FDC je celkově hrozná nuda a nevylepší to ani pěkná krabice s podpisem. Rammstein je za mě už příliš ovlivněný whisky finishem a místo aby to podpořil, tak to zabije.

 

Díky že to čtete a pěknou neděli. Jarda

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení